' Başkanlık'ta uzlaştılar Başbakan tarih verdi

' Başkanlık'ta uzlaştılar Başbakan tarih verdi

21

İstanbul

' Başkanlık'ta uzlaştılar Başbakan tarih verdi

' Başkanlık'ta uzlaştılar Başbakan tarih verdi, ' Başkanlık'ta uzlaştılar Başbakan tarih verdi
Anayasa değişikliği müzakereleri konusunda iki parti arasındaki son pürüzler değerlendirildi. Saat 14:00'de başlayan görüşme yaklaşık 1,5 saat sürdü. 01.12.2016
' Başkanlık'ta uzlaştılar Başbakan tarih verdi

Anayasa değişikliği müzakereleri için Başbakan Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi

Devlet Bahçeli;

"Sayın Başbakan Binali Yıldırım ile yeni anayasa değişikliği konusunda görüştük. Yapmış olduğumuz bu görüşmelerimiz olumlu geçti. Artık en kısa sürede bir metin hazırlayıp meclise sunacağız"

Binali Yıldırım;

"Sayın Devlet Bahçeli'nin de bahsettiği gibi anayasada değişiklik yapılması gündemde. Bu konuda MHP ile beraber yürüttüğümüz çalışmalar oldu. Son gözden geçirmelerde de yapılacak ve önümüzdeki hafta inşallah AK Parti olarak anayasa değişiklik teklifimizi TBMM'ye sunmuş olacağız. Ondan sonraki iş meclisimizin iradesidir. 330'u aşan bir kabulle geçmesi gerekiyor ki ondan sonra referandum süreci başlasın. Referandum süreci de ülkemizi milletimiz için inşallah hayırlı bir karar olacaktır diye düşünüyoruz. Biz, Niyet-hayır, akıbet-hayır anlayışıyla hareket ettik. Artık ülkenin sistem tartışmasıyla vakit kaybetmesini istemiyoruz."

"Seçilen Cumhurbaşkanı'nın partisiyle ilişlisi sürecek. Haftaya MHP ile mutabık kalınan metin meclise sunulacak. Her şey olumlu giderse yazın başında referandum olabilir. Seçim konusu gündemimizde yok. Sürekli seçim yaparak milletimizi bunaltmak istemyioruz. Milletimizin vaktini almak parasının gitmesini istemiyoruz"

Yorum Ekle
Yukarı Git