22 futbolcu için şike kararı verildi

22 futbolcu için şike kararı verildi

21

İstanbul

22 futbolcu için şike kararı verildi

22 futbolcu için şike kararı verildi, 22 futbolcu için şike kararı verildi
Futbola bir kez daha şike lekesi düştü. Azerbaycan 1. Futbol Ligi'nde oynayan 22 futbolcu haklarındaki şike davası nedeniyle men cezası aldı. 22.11.2016
22 futbolcu için şike kararı verildi

Azerbaycan futbolunda tarihi günler yaşanıyor. Patlak veren şike çalışmasında 1 hakem 1 görevli ve 22 futbolcu, şike yaptıkları gerekçesiyle müsabakalardan men edildi.

Azerbaycan Futbol Federasyonundan (AFFA) yapılan açıklamaya göre, UEFA ve diğer kaynaklardan edinilen bilgiler doğrultusunda bazı takımlarda görev yapan futbolcular ile birer görevli ve hakem hakkında şike yaptıkları şüphesiyle soruşturma başlatıldı.

AFFA Disiplin Kurulu'nun kararına göre, Gusar kentinin Şahdağ Kulübü'nde forma giyen 5 futbolcu ve bir görevli, Revan Kulübü'nden 7, Gazah kentinin Göyezen ile Mingeçevir şehrinin Energetik takımlarından üçer, Şerurspor ve Bakılı kulüplerinden ise ikişer oyuncu müsabakalardan men edildi.

Disiplin Kurulu, 1. Lig'de görev yapan bir hakemi de aynı gerekçeyle müsabakalardan men etti.

Açıklamada, soruşturma sonuçlarının yürütme kuruluna iletileceği ve şike yaptığı tespit edilen takımlara, yöneticilere, antrenör ve futbolculara ciddi yaptırımlar uygulanacağı ifade edildi.

Yorum Ekle
Yukarı Git