75.Yıl Mesut Yılmaz İlkokulu İtalya'da

75.Yıl Mesut Yılmaz İlkokulu İtalya'da

11

İstanbul

75.Yıl Mesut Yılmaz İlkokulu İtalya'da

75.Yıl Mesut Yılmaz İlkokulu İtalya'da, 75.Yıl Mesut Yılmaz İlkokulu İtalya'da
Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Okullar Arası Değişim Ortaklıkları (KA229) faaliyeti kapsamında “The Influence of Books” başlıklı projesi kabul edilen Pendik 75.Yıl Mesut Yılmaz İlkokulu öğrencileri Ülkemizi temsilen İtalya'ya gittiler. 18.02.2019
75.Yıl Mesut Yılmaz İlkokulu İtalya'da

Erasmus+ Projesinin ilk hareketliliğinde altı öğrencisi ile beraber İtalya’ya giden 75.Yıl Mesut Yılmaz İlkokulu öğrencileri bir hafta boyunca İtalya/Verona’da bulunan partner okulda İtalya eğitim sistemini inceleyerek, sınıflarda uygulamalı olarak derslere gireceklerdir. Almanya,Letonya ve Romanya’dan gelecek akranları ile atölye çalışmaları yaparak kültürel gezilere katılacaklardır.

AB üyesi dört ülke (İtalya, Letonya, Almanya ve Romanya) ile 24 ay boyunca gerçekleştirilecek olan projede Pendik 75.Yıl Mesut Yılmaz İlkokulu projenin koordinatörlüğünü yapacaktır. Personel ve öğrenci değişim faaliyetleri başta olmak üzere tamamı projede kullanılmak şartı ile Avrupa Komisyonunun merkezi bütçesinden Pendik 75.Yıl Mesut Yılmaz İlkokuluna 30.480 EURO (Otuz bin dört yüz seksen avro) hibe desteği verilecektir.

Ülkemizi yurt dışında temsil eden Pendik 75.Yıl Mesut Yılmaz İlkokulu öğrencilerine başarılar dileriz.

Yorum Ekle
Yukarı Git