Adana’da cinnet geçiren damat adayı 5 kişiyi öldürdü!

Adana’da cinnet geçiren damat adayı 5 kişiyi öldürdü!

23

İstanbul

Adana’da cinnet geçiren damat adayı 5 kişiyi öldürdü!

Adana’da cinnet geçiren damat adayı 5 kişiyi öldürdü!, Adana’da cinnet geçiren damat adayı 5 kişiyi öldürdü!
Adana’nın Seyhan İlçesinde, kız isteme yüzünden çıkan kavgada cinnet geçiren damat adayı, eski Vali İsmet Metin ile 2 halası ve 2 kuzenini silahla vurarak öldürdü. 04.05.2017
Adana’da cinnet geçiren damat adayı 5 kişiyi öldürdü!

Dün akşam saatlerinde Seyhan ilçesi Kurtuluş Mahallesinde gerçekleşen olayda, Denizhan Dener’e kız isteme konusu nedeniyle eniştesi emekli Vali İsmet Metin, ve ailesi ile buluştu. Kız isteme konusunda çıkan tartışmada damat adayı Denizhan Dener, silahla halası Gönül Cengiz, halasının oğlu Suphi Cumhur Cengiz, eniştesi eski Vali İsmet Metin ve halası Nurşen Metin, eski valinin kızı Senem Metin’i silahla vurarak öldürdü.

8301570

Olay, saat 20.00 sularında Seyhan ilçesi Kurtuluş Mahallesi 64014 sokakta bulunan 5 katlı Çelik Apartmanı’nda meydana geldi. İddiaya göre, Denizhan Dener’e kız isteme konusu nedeniyle eniştesi emekli Vali İsmet Metin, valinin eşi olan halası Nurşen Metin, kuzeni Senem Metin, halası Gönül Cengiz ve kuzeni Suphi Cumhur Cengiz, damat adayı Denizhan Dener’in evinde buluştu.

5 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜKTEN SONRA POLİSİ ARADI

Hanım Kaya isimli kızı isteme konusunda yaşanan tartışmanın ardından cinnet getiren damat adayı Denizhan Dener, silahla halası Gönül Cengiz, halasının oğlu Suphi Cumhur Cengiz, eniştesi eski Vali İsmet Metin ve halası Nurşen Metin, eski valinin kızı Senem Metin’i silahla vurarak öldürdü.

Daha sonra 155 polis hattını arayan katil zanlısı, 5 kişiyi öldürdüğünü ihbar etti. Polis, olay yerine gelinceye kadar katil zanlısı Denizhan Dener, başına silahla ateş ederek intihar etti.

EVDE BULUNANLAR KAÇMAYA ÇALIŞMIŞ

Eve gelen polis ekipleri, kapıyı itfaiye yardımı ile açarak içeri girdi. Ekipler evde 6 kişinin cansız bedeni ile karşılaştı. Katil Denizhan Dener’in cesedi holde bulunurken, maktullerden birinin cesedi holde, birinin cesedi mutfakta, birinin cesedi yatak odasında, ikisinin cesedi oturma odasında, birinin cesedi de misafir odasında bulundu. Damat adayı Denizhan Dener’in silahına davrandığında evde bulunanların kaçtığı odalarda öldürüldüğü tespit edildi.

Polis olayla ilgili çalışmalarını sürdürürken, İl Emniyet Müdürü Osman Ak da olayın yaşandığı evde incelemelerde bulundu.

Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, yarım saat kaldığı evden çıkışta basın mensuplarının soruları üzerine, “Arkadaşlar araştırma yapıyorlar. Araştırma sonucunda 6 kişinin neden ve nasıl öldürüldüğü ortaya çıkacak” dedi.

Cenazeleri adli tıp morguna kaldırmak için olay yerine 3 cenaze aracı geldi. Apartmanın önünden geçen yol de tedbiren trafiğe kapatıldı.

SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Denizhan Dener’in sevgilisi Z.K. da Hatay’dan olay yerine geldi acı haberle sinir krizi geçirdi. Z.K, Denizhan Dener'in polisten önce kendisini arayarak, '5 kişiyi öldürdüm' dediğini söyledi. Genç kadın yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Olayda kullanılan tek tabancanın da son kurşunu kendine sıkan Denizhan Dener’in elinde olduğu belirlendi.

VALİ İSMET METİN KİMDİR?

İsmet Metin, Kırıkhan ve Dörtyol Kaymakam Vekilliği görevleri, Bolu/Seben Kaymakamlığı, Bingöl/Solhan Kığı Kaymakamlığı, Acıpayam, Saruhanlı ve Görele Kaymakamlığı, Rize Vali Vekilliği, Adana Vali Yardımcılığı, Bingöl Valiliği, Merkez Valiliği, Ağrı Valiliği, Zonguldak Valiliği, 10 Şubat 2003-Eylül 2004 tarihlerinde Karaman, 20 Eylül 2004 - 30 Ekim 2005 tarihlerinde Kırklareli Valilikleri görevlerinde bulundu. İsmet Metin, evli ve 3 kız çocuk babasıydı.

Yorum Ekle
Yukarı Git