Adana'da valiliğe bombalı terör saldırısı

Adana'da valiliğe bombalı terör saldırısı

13

İstanbul

Adana'da valiliğe bombalı terör saldırısı

Adana'da valiliğe bombalı terör saldırısı, Kalleş saldırı; Adana kan gölüne döndü!
Terör örgütleri, Türkiye'deki kalleş saldırılarına bir yenisini daha ekledi. Sabah saatlerinde Adana Valiliği yakınlarında bir patlama gerçekleşti. Meydana gelen patlamada 5'i ağır 21 yaralı ve 2 can kaybının yaşandığı açıklandı. 24.11.2016
Adana'da valiliğe bombalı terör saldırısı

Adana'da meydana gelen terör saldırısında Adana Valiliği yakınlarında bomba patlatıldı. Yapılan açıklamaya göre hain saldırıda 5'i ağır olmak üzere toplam 21 yaralının olduğu belirtildi. Patlamada şuan açıklanan bilgilere göre ise toplam 2 can kaybı var.

Adana Valiliği yakınlarında patlama meydana geldi. Valiliğin otoparkında meydana gelen patlamanın ardından olay yerinden dumanlar yükseldi. Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. Valiliğe giden yollar trafiğe kapatıldı. Valilik'ten yapılan açıklamada 2 kişi hayatını kaybetti 5'i ağır 21 kişi yaralandı.

İlk belirlemelere göre teröristler önceden getirdiği bomba yüklü aracı tam mesai saatinin başladığı sırada infilak ettirdi. Kentin büyük bölümünden duyulan patlamayla birlikte otoparktaki araçlar yanmaya başlarken o sırada araçlarını park eden ve oradan geçenler yaralandı. Valilik binası başta olmak üzere çevredeki çok sayıda binanın camları kırıldı.

Polis bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Güvenlik güçleri bombalı araçla saldırıyı düzenleyen teröristlerin yakalanması için operasyon başlattı.

Yorum Ekle
Yukarı Git