AK Parti İzmit 4. Olağan İlçe Kongresi

AK Parti İzmit 4. Olağan İlçe Kongresi

25

İstanbul

AK Parti İzmit 4. Olağan İlçe Kongresi

, AK Parti İzmit 4. Olağan İlçe Kongresi
Başbakan Binali Yıldırım, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının 15 Temmuz sonrası mahkemelerde "tiyatro" oynadıklarını belirterek, "Ne yaparlarsa yapsınlar Türk adaleti, yargının, kanunların izin verdiği en ağır cezayı bunlara verecek. Mahkemelerde alay etmelerinin onlara hiçbir faydası yok. Onları, ağa babası Pensilvanya'daki terör başı da kurtaramaz. Yüce Türk adaleti, onların yakasını bırakmayacak." dedi. 30.09.2017
AK Parti İzmit 4. Olağan İlçe Kongresi

- Başbakan Yıldırım: (1)

- "FETÖ'cüler, 15 Temmuz sonrası mahkemelerde tiyatro oynuyorlar. Sanki hiç haberleri yokmuş gibi, sanki bu darbeyi başkaları yapmış gibi ret ve inkar anlayışıyla duruşmalarda adeta alay eder gibi bir tutum içindeler ama dün kafalarına dank etti. Ardahan Ağır Ceza Mahkemesi, darbeye karışanlara ağırlaştırılmış müebbet hapsi verdi ve hükmü bastı. İşte diğerleri de bunun arkasından gelecek. Ne yaparlarsa yapsınlar Türk adaleti, yargının, kanunların izin verdiği en ağır cezayı bunlara verecek. Mahkemelerde alay etmelerinin onlara hiçbir faydası yok. Onları, ağa babası Pensilvanya'daki terör başı da kurtaramaz. Yüce Türk adaleti, onların yakasını bırakmayacak"

- "Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı yasaklamaya çalıştılar olmadı. Partiyi kapatmaya çalıştılar olmadı. Cumhurbaşkanı seçimini engellemeye çalıştılar olmadı. Bu sefer tuttular FETÖ'cüleri devreye soktular. FETÖ'cülerle bu kutlu yürüyüşü durduracaklarını zannettiler. 15 Temmuz'da Amerika'dan Pensilvanya'dan yönetilen küresel terör örgütünü devreye soktular. Ama onların hesabı vardı, bir hesap daha vardı, o da Hakk'ın, halkın hesabıydı. Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan hükümetiyle, yüce milletiyle bu alçaklara o gece en büyük dersi verdi, Hakk'ın, halkın gücü, tankın gücünü o gece yendi"

Başbakan Yıldırım, Hasan Gemici Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti İzmit 4. Olağan İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Kocaeli'nin AK Parti'nin itici gücü ve lokomotif şehirlerinden biri olduğunu, İzmit'in de Kocaeli'nin itici gücü olduğunu söyledi.

İzmit'in Türkiye'nin üretim, istihdam ve ticaret merkezi olduğuna değinen Yıldırım, İzmit'in kendileri için her zaman önemli bir yeri olduğunu, ak kadroların her zaman lideri Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte olduğunu, olmaya da devam edeceğini dile getirdi.

AK Parti'nin, adalet ve kalkınmanın adı olduğunu vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"AK Parti hukukun, demokrasinin savunucusudur. AK Parti birliğin, beraberliğin, kardeşliğin teminatıdır. AK Parti istikrarın, istikbalin adıdır. AK Parti değişimin ve dönüşümün müjdecisidir. 15 yılda AK Parti'nin milletle beraber diriliş ve yükseliş destanını maalesef anlayamayanlar var, hazmedemeyenler var. Bakın, bunlar kurucu Genel Başkanımızı, Cumhurbaşkanımızı daha yolun başında yasaklı hale getirmediler mi? 367 icadıyla cumhurbaşkanı seçimini engellemediler mi? Bununla da yetinmeyin Türkiye'nin partisi, yüzde 50 milletin desteğini alan AK Parti'yi kapatmak için teşebbüs etmediler mi? Ak kadroları akıllarınca milletten koparmak istediler ama millet bunlara gereken dersi verdi."

- "AK Parti 15 yılda 12 seçimden yüzünün akıyla çıktı"

Başbakan Yıldırım, vefalı teşkilatların 15 yılda 12 seçimden yüzünün akıyla çıktığını, 5 genel seçim, 3 yerel seçim, 3 referandum, bir cumhurbaşkanlığı seçiminde milletin desteğiyle büyük bir başarı elde edildiğini hatırlattı.

Konuşması sık sık salonda bulunan partili gençlerin tezahüratlarıyla bölünen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı yasaklamaya çalıştılar olmadı. Partiyi kapatmaya çalıştılar olmadı. Cumhurbaşkanı seçimini engellemeye çalıştılar olmadı. Bu sefer tuttular FETÖ'cüleri devreye soktular. FETÖ'cülerle bu kutlu yürüyüşü durduracaklarını zannettiler. 15 Temmuz'da Amerika'dan Pensilvanya'dan yönetilen küresel terör örgütünü devreye soktular. Ama onların hesabı vardı, bir hesap daha vardı, o da Hakk'ın, halkın hesabıydı. Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan hükümetiyle yüce milletiyle bu alçaklara o gece en büyük dersi verdi, Hakk'ın, halkın gücü, tankın gücünü o gece yendi. O gece Cumhurbaşkanı'nın, liderinin etrafında 80 milyon tek ses oldu, tek yürek oldu. O gece meydanlar, ayyıldızın gölgesi altında bir kahramanlık destanına dönüştü. 250 şehidimiz, 2 bin 194 gazimiz canları pahasına, vatanını sevmenin kutsiyeti adına büyük bir kahramanlık gösterdiler."

Yıldırım, bütün 15 Temmuz şehitlerine Allah'tan rahmet, gazilere hayırlı, uzun ömürler diledi.

- Terörle mücadele

Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz gecesi Kocaeli'nin gençlerinin de meydanda olduğunu anlatarak, şöyle devam etti:

"O gece darbecilere karşı milli iradenin onurunu dimdik ayakta tuttuk. Milletin feraseti ve dirayeti bizim en büyük kaynağımız oldu. Bu güçle giriştiğmiz Fırat Kalkanı Harekatı'yla diğer bir başbelası, insanlığın en büyük tehditi DEAŞ örgütünü de dize getirdik. Kırsalda ve şehirde yuvalanmaya çalışan PKK'ya, onların türevlerine gereken dersi verdik, vermeye devam ediyoruz. Düzenlenen başarılı operasyonlarla yıllardan beri milletimizin canını yakan, enerjisini tüketen bu bölücü, alçak terör örgütünün de mutlaka kökünü kazıyacağız. Bugünlerde tükenen insan kaynakları yüzünden iyice saldırganlıklarını artırarak sivil, çoluk çocuk demeden saldırıyorlar ve masum insanların canını alıyorlar. Ama bilmiyorlar ki vatanı için 15 Temmuz'da tanklara, uçaklara, bombalara meydan okuyan bu millet, bu eşkıya sürüsüne geçit asla vermeyecek."

- "Pensilvanya'daki terör başı da onları kurtaramaz"

Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ ile mücadelenin de sürdüğünü belirterek, şunları kaydetti:

"FETÖ'cüler, 15 Temmuz sonrası mahkemelerde tiyatro oynuyorlar. Sanki hiç haberleri yokmuş gibi, sanki bu darbeyi başkaları yapmış gibi ret ve inkar anlayışıyla duruşmalarda adeta alay eder gibi bir tutum içindeler ama dün kafalarına dank etti. Ardahan Ağır Ceza Mahkemesi, darbeye karışanlara ağırlaştırılmış müebbet hapsi verdi ve hükmü bastı. İşte diğerleri de bunun arkasından gelecek. Ne yaparlarsa yapsınlar Türk adaleti, yargının, kanunların izin verdiği en ağır cezayı bunlara verecek. Mahkemelerde alay etmelerinin onlara hiçbir faydası yok. Onları, ağa babası Pensilvanya'daki terör başı da kurtaramaz. Yüce Türk adaleti, onların yakasını bırakmayacak. Bu hain soluklar tamamen yok oluncaya kadar FETÖ'süyle PKK'sıyla DEAŞ'ıyla mücadelemiz sürecek."

Yorum Ekle
Yukarı Git