Akademide Değişimi Konuştular

Akademide Değişimi Konuştular

20

İstanbul

Akademide Değişimi Konuştular

, Akademide Değişimi Konuştular
Muhsin Yazıcıoğlu Liderlik Akademisi’nin beşinci haftasında Halil İbrahim Kahraman, Paşa Suyu Tarihçesi Üzerinden değişen Kocaeli’yi anlatırken, Cemalettin Orhan ise Değişim ve Değişim Kültürü üzerine katılımcıları bilgilendirdi. 13.12.2017
Akademide Değişimi Konuştular

Kocaeli Alperen İl Gençlik Kolları’nın düzenlemiş olduğu Muhsin Yazıcıoğlu Liderlik Akademisi’nin beşincisi önceki akşam yapıldı. Bu hafta akademiye katılanlara Eski Kent Konseyi Başkanı Doktor Halil İbrahim Kahraman ile özel sektörde yöneticilik yapan makine mühendisi Cemalettin Orhan sunum yaptı. Oldukça yoğun katılım ile gerçekleşen akademide Kahraman, ‘Paşa Suyu Tarihçesi Üzerinden Kocaeli Tarihine Bir Bakış’ adlı sunumu ile Kocaeli’nin değişimi ile ilgili katılımcıları bilgilendirirken, Cemalettin Orhan ise ‘Değişim ve Değişim Kültürü’ ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

Kocaeli tarihine bir bakış

Akademiyi bu hafta eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, eski Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman, birçok sivil toplum kuruluşu örgütü başkanı, yöneticileri ile birlikte akademiye katılanlar takip etti. Kahraman, sunumunda Kocaeli tarihini Paşa Suyu Tarihçesi üzerinden katılımcılara aktarırken, Kocaeli’nin tarihinin bir sunumda bitirilecek kadar kısa olmadığını, ilerleyen haftalarda yeniden akademiye katılarak 1950’li dönemler ve sonrasındaki Kocaeli ile ilgili değişim ve gelişmeleri katılımcılar ile paylaşacağını ifade etti.

Orhan değişimi anlattı

Değişim ve değişim kültürü üzerine bir sunum gerçekleştiren Orhan ise, oldukça keyifli ve eğlenceli sunumu ile değişimi katılımcılara aktardı. Her iki konuşmacı da Türkiye’nin gönül bağı bulunan unutulmaz liderlerinden şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun adının verildiği bir organizasyonda bulunmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdiler. Konuşmalar sonrasında Kahraman ve Orhan’a teşekkür belgesi ve hediyelerini, Kocaeli Alperen İl Gençlik Kolları Başkanı Baran Aslan, BBP Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar ve akademiye misafir olarak katılan Abdullah Köktürk, Ali Kahraman, Süleyman Durak ve Server Yıldırım takdim etti.

Yorum Ekle
Yukarı Git