Akü Hırsızları Tutuklandı!

Akü Hırsızları Tutuklandı!

6

İstanbul

Akü Hırsızları Tutuklandı!

Akü Hırsızları Tutuklandı!, Akü Hırsızları Tutuklandı!
Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde 7 TIR'dan 14 akü çalan hırsızlar emniyet müdürlüğünün yapmış olduğu operasyonlar sonucu yakalandı. 27.01.2019
Akü Hırsızları Tutuklandı!

Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü 20 Ocak-23 Ocak tarihleri arasında gece saatlerinde 7 ayrı TIR'dan 14 akünün çalınmasıyla ilgili Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği farklı noktalardan alınan güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Ekipler tarafından yürütülen teknik çalışma sonucunda tırlardan aküleri çalan F.Y. ve Ö.K. isimli şahısların kimlikleri tespit edildi. Ekipler tarafından İzmit ve Kartepe ilçesinde düzenlenen operasyonlarda Ö.K. ve F.Y. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Polis merkezine götürülen şahısların, ifadelerinde suçlarını itiraf ederek aküleri Kartepe ilçesinde bir hurdacıya sattıklarını söyledikleri öğrenildi.Şahısların itirafları üzerine polis ekipleri tarafından akülerin satıldığı hurdacıya operasyon düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyonda şahısların tırlardan çaldıkları aküler ele geçirilerek sahiplerine teslim edildi. Gözaltına alınan hurdacı ve hırsızlık malı satın almaktan yapılan işleminin ardından serbest bırakıldı. F.Y. ve Ö.K. isimli şahısların ise emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

F.Y. ve Ö.K. isimli şahıslar, emniyetteki işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi. Adliyedeki ifadelerinin ardından hakim karşısına çıkartılan şahısların tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verildi.

Yorum Ekle
Yukarı Git