Ankara Üniversitesi'ndeki çirkin tören yasaklandı!

Ankara Üniversitesi'ndeki çirkin tören yasaklandı!

23

İstanbul

Ankara Üniversitesi'ndeki çirkin tören yasaklandı!

Ankara Üniversitesi'ndeki çirkin tören yasaklandı!, Çirkin tören yasaklandı!
İnek Bayramı, adı altında İslam dinine, Kur'an-ı Kerim'e ve dini değerlere saldırı yapan çirkin törenin tekrarlanmaması için sosyal medyada çalışmalar başlatıldı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanlığı'nın güvenlik sebebiyle İnek Bayram'ı törenini iptal ettiği belirtildi. 04.05.2017
Ankara Üniversitesi'ndeki çirkin tören yasaklandı!

80 senedir düzenlenen 'İnek Bayramı' gerekçesiyle geçen sene müslümanların kutsal kitabı Kur'an-ı Kerim'e ve islam dinine yönelik çirkin sahneler tepkilere sebep oldu. Bu yüzden sosyal medyada çirkin görüntülerin tekrarlanmaması için çalışmalar başlatıldı. Yapılan açıklamada törenin iptal edildiği belirtildi.

Geçen sene Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından düzenlenen 'İnek Bayramı' Kur'an-ı Kerim'e ve İslam'a yönelik çirkin görüntülere sahne olmuş ve büyük tepki toplamıştı. Bu sene 4-5 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirileceği duyurulan etkinlik öncesi sosyal medyada birçok kullanıcı skandal görüntülerin tekrarlanmaması için kampanya başlatmıştı.

Siyasal Bilgiler Fakültesinde 80 senedir kutlandığı belirtilen bu töreni Dekanlığın 'güvenlik gerekçesiyle' iptal ettiği belirtilirken, bu konuyla ilgili üniversite yönetiminden henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Mülkiyeliler Birliği'nden Açıklama

Mülkiyeliler Birliği Genel Başkanı Erdal Eren'in

yasak kararına ilişkin Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kadir Gürdal’la görüştü.

Gürdal, öğrencilerle toplantı halinde olduğunu belirterek İnek Bayramı etkinliklerinin yapılabileceğini söyledi. Öğrencilerin İnek Bayramı ile ilgili yapılacak etkinlikleri planlamaya devam ettiğini bildiren Gürdal, Rektörlükle tekrar görüşeceğini belirtti.

Yorum Ekle
Yukarı Git