Ankara’da trafik kazası! 11 Yaralı…

Ankara’da trafik kazası! 11 Yaralı…

21

İstanbul

Ankara’da trafik kazası! 11 Yaralı…

Ankara’da trafik kazası! 11 Yaralı…, Ankara’da trafik kazası! 11 Yaralı…
Şehirler arası yolcu otobüsü, Gölbaşı mevkiinde bir kamyonla çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle kontrolden çıkan kamyon, şarampole devrildi. 27.04.2017
Ankara’da trafik kazası! 11 Yaralı…

Kazanın ardından olay yerine ambulanslar sevk edildi. Yaşanan olayda kamyonda bulunan 2 kişi ile 9 otobüs yolcusu yaralanırken can kaybının olmaması sevindirdi.

Adana’dan İstanbul’a yolcu taşıyan Mehmet N. kontrolündeki otobüs ile Hüseyin G. idaresindeki kamyon, Gölbaşı şehir merkezine 20 km kala Ahiboz mevkisinde çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle kontrolden çıkan kamyon, şarampole devrildi. Kamyonun kasasındaki tonlarca elma yola savruldu. Kamyonda bulunan 2 kişi ile 9 otobüs yolcusu yaralandı.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Ambulanslarla Ankara’daki çeşitli hastanelere sevk edilen yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Jandarma ekipleri, yolda başka kazaların yaşanmaması için güvenlik önlemleri aldı. Yol, dubalarla tek şeride düşürüldü. Kazadan yaralanmadan kurtulan yolcular, kendilerini almak için gelecek başka bir otobüsü beklemeye koyuldu.

"YA UYUMUŞ YA DA FARK EDEMEMİŞ"

Otobüs yolcularından Ali Can, “Yol boyunca uyuyordum. Uyandığımda patlama sesi gibi bir ses geldi. Herkes panik içerisinde bağırıştı. Şoförümüz yine iyiymiş ki otobüsü yatırmadı. Allah korusun yatırsaydı ölenler olurdu” diye konuştu.

Otobüsün diğer şoförü Necdet Subaşı ise, “Adana’dan yola çıktık Aksaray’a kadar geldim. Aksaray’da direksiyonu diğer şoför arkadaşa devrettim. Otobüsün arka tarafında uyuyordum. Bir gürültüyle, patlama sesiyle uyandım. Otobüste panik vardı, yolcuları sakinleştirmeye çalıştım. Sonra indik baktık ki kamyonla çarpışmışız. Kamyonun şoförü ya uyumuş ya da fark edememiş. Allah’tan şoförümüz panik yapmamış. Panik yapıp otobüsü yatırsa her taraf kan revan içinde kalırdı. Bir de Allah’tan muavin kaza anında ön tarafta oturmuyordu. Otobüsün o tarafı içine çöktü, burada biri oturmuş olsa ölmüştü” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yukarı Git