Aracını hırsızlara kaptırdı

Aracını hırsızlara kaptırdı

32

İstanbul

Aracını hırsızlara kaptırdı

, Aracını hırsızlara kaptırdı
Kocaeli'de lüks aracını internet üzerinden satışa çıkaran vatandaş, hırsızlar tarafından kandırıldı. Uyanık hırsız aracı deneme bahanesiyle direksiyona geçerek kayıplara karıştı. 14.09.2017
Aracını hırsızlara kaptırdı

Alınan bilgiye göre, Kocaeli Darıca ilçesinde yaşayan Ömer Şamdan, kendisine ait 100 bin TL değerindeki 41 VK 756 plakalı aracı internet üzerinden satışa çıkardı. İlandaki telefon numarası vasıtasıyla aracı satın almak istediklerini söyleyerek Ömer Şamdan'a ulaşan hırsızlık çetesi, Darıca'ya gelerek aracı inceledi. Yaptıkları incelemeden 2 gün sonra Şamdan'ı tekrar arayan ve tanıdıkları bir ustaya göstermek istediklerini söyleyerek İstanbul Pendik ilçesine çağıran çete üyesi, deneme bahanesiyle direksiyonuna geçtiği lüks aracı alarak kayıplara karıştı.

Hırsızın aracı denemek için hareket ettirdiğini düşündüğünü söyleyen Şamdan, "Bagajı açıp kapadıktan sonra araçla ileriye, geriye hareket etmeye başladı. Ben halen aracı denediğini düşündüm. Yavaşça yola doğru ilerlemeye başladı ama ben yine de durumu fark edemedim. Daha sonra bana, 'Hemen 5 dakika içinde geliyorum' dedi. Ben de yine inandım tabi ona. Ardından E-5'e bağlandı ve kaçtı gitti oradan. Ben durumu fark eder etmez 155'i arayarak polise haber verdim. Bir ekip gelerek beni Esenyalı Karakolu'na götürdü. Burada gerekli başvuruyu yaptım ama 13 gündür arabadan haber yok" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yukarı Git