Arkadaşından borç istedi, sonu oldu!

Arkadaşından borç istedi, sonu oldu!

21

İstanbul

Arkadaşından borç istedi, sonu oldu!

Arkadaşından borç istedi, sonu oldu!, Arkadaşından borç istedi, sonu oldu!
Bursa'da yaşanan borç isteme olayı ölümle sona erdi. Geçici işlerde çalışarak hayatını devam ettiren Şevki Aytekin, arkadaşı Ersin Saydut'u arayarak 20 bin TL borç istedi. Sayduk'un bu parayı veremeyeceğini belirtmesi üzerine olanlar oldu. 22.11.2016
Arkadaşından borç istedi, sonu oldu!

Bursa'da mahalle arkadaşından 20 bin TL borç isteyen Şevki Aytekin, arkadaşı Ersin Saydut'un parayı veremeyeceğini söylemesi üzerine sinirlendi. Kendisine hakim olamayan Aytekin, arkadaşı Ersin Saydut'u beklemeye başladı ve olanlar oldu.

Dün akşam Bursa'da meydana gelen olay, geçici işlerde çalışan Şevki Aytekin'in, aynı mahalleden arkadaşı olan zaman zaman borç istediği oto yıkama işyeri bulunan Ersin Saydut’u cep telefonu ile arayarak 20 bin lira borç istemesiyle başladı.

Ersin Saydut’un parayı veremeyeceğini söylemesine sinirlenen Aytekin, "Akşama kahvede olacağım, bana 20 bin lira para getir lan" diyerek telefonu kapattı.

Akşam kahveye giden Aytekin, arkadaşı Ersin Saydut’u beklemeye başladı. Bu sırada otomobil ile gelen Saydut, bahçede kendisini bekleyen Şevki Aytekin’e pompalı tüfekle 3 el ateş etti.

Başından ve karnından ağır yaralanan Şevki Aytekin, kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Olayın ardından kaçan Ersin Saydut, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından evinde yakalandı.

Gözaltına alınarak Emniyete getirilen Saydut ilk ifadesinde ölen Şevki Aytekin ile aynı mahalleden arkadaş olduklarını belirterek şöyle dedi:

"Aramızda para alma- verme durumu zaman zaman yaşanırdı. Dün öğle saatlerinde beni cep telefonuyla arayarak para istedi. Ben de ona paramın olmadığını söyledim. Bana bağırarak ’Akşam 20 bin lirayı hazırla ve kahveye getir’ dedi. Ben de sinirlendim, pompalı tüfeğimi alarak kahveye gittim. Bahçede oturuyordu. 3 el ateş ettim ve kaçtım. Otomobilimi sanayinin içerisinde bıraktım ve evime gittim."

Yorum Ekle
Yukarı Git