Aziz Yıldırım'dan 11'de 11!

Aziz Yıldırım'dan 11'de 11!

13

İstanbul

Aziz Yıldırım'dan 11'de 11!

Aziz Yıldırım'dan 11'de 11!, Aziz Yıldırım'dan büyük bomba!
Habertürk Gazetesi yazarı Meriç Müldür, Galatasaray derbisi öncesi Aziz Yıldırım'la yaşadığı bir diyaloğu ve Yıldırım'ın Galatasaray'ın derbiye çıkacağı ilk 11'i bilmesini kaleme aldı. 22.11.2016
Aziz Yıldırım'dan 11'de 11!

İşte Müldür'ün o yazısı:

Bir Fenerbahçe-Galatasaray derbisini daha geride bıraktık. Gelenek yine bozulmadı. Bu derbinin havası başka oluyor.

Fenerbahçeliler gerçekten de Galatasaray maçlarını bayramları olarak görüyorlar, öyle de yaşıyorlar. Kadıköy’de eğlenceler, kutlamalar cumartesi akşamından başladı.

Pazar gecesi tavan yaptı. Stres de yüksek oluyor elbette. Taraftarlar gibi yöneticilerde de... Maç öncesi onlar da gergindi.

Aziz Yıldırım da haliyle stresliydi ama galibiyetten de çok ama çok emindi. Hafta içi Gebze’de gazetecilerle sohbetinde söyledi, Samandıra’ya gitti futbolculara söyledi, dün maçtan önce yine söylüyordu.

Dediği gibi de oldu, Kadıköy’de kanun değişmedi. 90 dakika bitiminde yine iddialıydı: “Ben başkan olduğum sürece bu böyle devam edecek.”

Derbinin ardından Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nun locasındaydık. Herkes derbinin kritiğini yaparken Josef de Souza ve Van Persie övgüleri toplayan isimler olarak ön plana çıktı.

Başkan ise “Bugün (önceki gün) hepsi çok iyi oynadı, kötü oynayan tek bir isim yoktu” dedi.

Sohbet esnasında, “Hoca özellikle büyük maçları çok iyi oynadı, çok iyi stratejiler belirledi. Dar zamanda Advocaat tercihi yaptınız ama sanırım iyi bir tercih oldu” dedim.

Aziz Yıldırım “Evet, öyle” derken, Mahmut Uslu, “Adam gibi adam. Ekibi de mükemmel” diye konuştu.

Aziz Yıldırım ile derbiden tam 1 hafta önce görüşmüştük. Galatasaray’ın derbiye hangi 11’le çıkabileceği konusunda fikrimi sormuş, ardından da kendi tahminini söylemişti.

Açık söyleyeyim; ben yanıldım. Başkan, “Tolga-De Jong ikilisini tercih eder. Selçuk’u oynatmaz. Sinan’ı, Eren’i oynatır” dedi.

Galatasaray 11’inde tam isabet sağlayıp enteresandır ki, 11’de 11 bildi. Yıldırım hafta içinde bu öngörüsünü Advocaat’a da iletmiş. Hocanın cevabı “Umarım o kadroyla çıkarlar” olmuş!

Riekerink, Aziz Yıldırım’ın dediği, Advocaat’ın umduğu kadro ile çıktı ve bu kadro ile oyuncu değişiklikleri belki de sonu oldu.

Meslektaşının tercihleri herkes gibi Advocaat’ı da şaşırtmıştır. Derbi sonrası sohbet konularından biri de buydu.

Özellikle Sneijder oyundan alınırken yerine Selçuk’un değil de Podolski’nin sahaya sürülmesi Fenerbahçeli yöneticileri de şaşkınlığa uğratmıştı, “Selçuk oyuna girse bize sıkıntı yaratabilirdi” diyorlardı.

“Galatasaray buraya galibiyet için değil, yenilmemek için gelmiş. Oyun anlayışlarından belli” ortak görüşü oluşurken, gecenin esprisini de patlattılar: “3 başkanla geldiler, yine yenemediler.”

Çünkü Galatasaray delegasyonu içinde başkan Dursun Özbek’in yanı sıra eski başkanlar Alp Yalman ile Duygun Yarsuvat da bulunuyordu.

Galatasaray galibiyeti Fenerbahçe’yi tam anlamıyla kendine getirdi. Bundan sonrasına daha da güvenle bakmalarını sağladı. Hem de daha iddialı bir şekilde.

Yöneticiler “İlk yarı bitiminde lider olursak kimse şaşırmasın. Yakında ligin rengini değiştiririz” derlerken, başkan Aziz Yıldırım görüşünü şu sözlerle özetliyordu: “Önce Rize’yi geçmemiz lazım. Sonra Beşiktaş’ı da yeneriz, lig iyice karışır.

Başakşehir, Beşiktaş’ı yenebilir. Beşiktaş’ın önünde zor maçları var. Beşiktaş derbisinde Lens, Mehmet Topal, Ozan da kadroda olacak. Bizim silahımız çok.”

Yorum Ekle
Yukarı Git