Bakan Arslan Kocaeli Valiliği'ni ziyaret etti

Bakan Arslan Kocaeli Valiliği'ni ziyaret etti

18

İstanbul

Bakan Arslan Kocaeli Valiliği'ni ziyaret etti

, Bakan Arslan Kocaeli Valiliği'ni ziyaret etti
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,Kocaeli Valiliği'ni ziyarette bulundu. 13.09.2017
Bakan Arslan Kocaeli Valiliği'ni ziyaret etti

Kocaeli Valiliği'ni ziyaret eden Arslan, valilik anı defterini imzaladı.

Arslan, ziyarette yaptığı konuşmada, Vali Hüseyin Aksoy'a görevinde başarılar dileyerek, Aksoy'un tecrübeleriyle Kocaeli'ye katkı sunacağını söyledi.

Kocaeli'nin kendileri için öneminden bahseden Arslan, Türkiye'nin içinde bulunduğu coğrafi konumun hakkını verebilmesi için yapılan çalışmaların önemli olduğuna dikkati çekti.

Arslan, çalışmaların Türkiye'nin kalkınması ve gelişmesi adına lokomotif görevi gördüğünü dile getirerek, "Bu haritadan baktığınız zaman Kocaeli bu köprünün tam da merkezi, Asya-Avrupa, Balkanlar-Kafkaslar, Orta Doğu ve Afrika arasında ülkemizin köprü konumunu pekiştiren çok önemli bir il.

Sadece coğrafi olarak değil, sanayi olarak gerek ülkemizin kalkınmasına, gerek dış ticaretimize verdiği katkı anlamında Kocaeli çok önemli bir görev ifa ediyor.

Biz de bunun bilincinde olarak, Kocaeli'nin ulaşımı ve erişimi anlamında altyapı yatırımlarını her zaman birinci derecede öncelikli tutuyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın önderliğinde demiryollarında, karayollarında, denizcilikte, havacılıkta elimizden gelen her şeyi yapıyoruz." ifadesini kullandı.

Kocaeli'nin ulaşım yollarının entegrasyonu anlamında da örnek bir kent olduğunu anlatan Arslan, bu sayede Türkiye'nin dış ticaretine önemli katkı sunduğunu bildirdi.

Arslan, ulaştırmanın her türünde Kocaeli'de çok şey yaptıklarını ancak bunun yeterli olmadığını ifade etti.

Yorum Ekle
Yukarı Git