Başbakan Koreografi İçin Ne Dedi?

Başbakan Koreografi İçin Ne Dedi?

20

İstanbul

Başbakan Koreografi İçin Ne Dedi?

, Başbakan Koreografi İçin Ne Dedi?
Başbakan Binali Yıldırım, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında dün akşam oynanan derbi maçında sarı-kırmızılı tribünlerinde açılan pankartla ilgili soruşturma açılması yönünde talimat verdi. Öte yandan Galatasaray ise tartışma çıkaran pankart ile ilgili bir açıklama yaptı. 23.10.2017
Başbakan Koreografi İçin Ne Dedi?

Başbakan Yıldırım, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi maçında sarı-kırmızılı tribünlerde açılan pankartla ilgili soruşturma açılması yönünde talimat verdi.

Galatasaray'dan koreografi açıklaması:

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe derbisinde yapılan koreografi ile ilgili bir açıklama yaptı.

Galatasaray Kulübü, derbi sonrası koreografi ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

"Galatasaray taraftarı; kurucumuz Ali Sami Yen'den Metin Oktay'a; Gündüz Kılıç'tan Greame Souness'a; Avrupa'nın yeniden fethinin resmedildiği Fatih Sultan Mehmet'ten Aslan karakterine, Fatih Terim'den Setrak Dede'ye; Godfather'dan Fred Çakmaktaş'a kadar uzanan ve tüm dünyaya örnek olan koreografiler zincirine bir yenisini 22 Ekim 2017 Pazar günü oynanan Fenerbahçe derbisinde ekledi... Her zaman olduğu gibi gerekli tüm resmi makamlardan onay alınarak Türk Telekom Stadyumu bir görsel şölene daha tanıklık etti.

Geçmişte olduğu gibi, dünyanın önde gelen taraftar grupları ve uluslararası medya organları günlerce, hatta haftalarca emek harcanarak hazırlanan bu "Rocky" koreografisinden övgüyle bahsetti.

Ancak... Masabaşı oyunlarında doktora yapanların yıllardır süregelen itibarsızlaştırma çabası derbi maçtan sonra yine hortladı... 2017-2018 sezonunun tek namağlup takımını aşağı çekmek isteyenlerin sinsi emelleri bir kez daha gün yüzüne çıktı. Biz yapılmak istenenin ne olduğunun farkındayız! Derbi öncesinden sonuna kadar televizyon programlarındaki kuklalardan, gazete sütunlarındaki piyonlara ve sosyal medyadaki tetikçilere kadar algı oluşturularak asıl gündem olması gereken hadiseler görmezden gelinmektedir.

Mayıs 2017'de Bursa'da açılan "Siz diz çöktüğünüz için onlar büyük görünüyor, ayağa kalk" pankartından yola çıkarak hazırlanan, sayısız ödül almış "Rocky" filminin temasının işlendiği görsel şölen zavallıca çarpıtılmaya çalışılmaktadır. Aylardır Galatasaray tribünlerinde olan bir pankartın, kimsenin hayalinden geçemeyecek bir koreografiyle sunulmasını aşağılık terör örgütüne bağlayıp bu görsel muhteşemlikte bile o terör örgütünün reklamını yapan; koreografi bahane edilerek yine aşağılık terör örgütünün eli kanlı lideriyle Galatasaray ismini yan yana getirmeye çalışan hangi kurum, hangi kişi, hangi sosyal medya hesabı varsa her türlü hukuki hakkımızı kullanacağız ve bunun sonuna kadar takipçisi olacağız."

Yorum Ekle
Yukarı Git