Başkan Ellibeş Kitap Okuma Halkasına Katıldı

Başkan Ellibeş Kitap Okuma Halkasına Katıldı

26

İstanbul

Başkan Ellibeş Kitap Okuma Halkasına Katıldı

, Başkan Ellibeş Kitap Okuma Halkasına Katıldı
Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gölcük Gençlik Merkezi tarafından uygulanan “Kitap Okuma Halkası” projesi kapsamında Ömer Seyfettin Ortaokulu öğrencileri Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i makamında ziyaret ederek birlikte kitap okudular. 11.12.2017
Başkan Ellibeş Kitap Okuma Halkasına Katıldı

Gölcük Gençlik Merkezi Müdürü İsmet Ormancıoğlu ile birlikte ziyarete gelen öğrenciler Küçük Prens adlı kitabı hep birlikte okuyarak kitap kritiği yaptılar. Uygulanan proje ile gençlik liderleri, gönüllü gençler, okul temsilcileri ile beraber gençlerin kitap okumasına destek verilmesinin amaçlandığı kaydedildi. Proje ile içinde yaşadığı kültürün değerlerini bilen ve onlara sahip çıkan bireyler oluşmasına katkı sağlayacak kitaplarla gençlerin okuma alışkanlığı kazanmasına yardımcı olunacağını aktarıldığı proje ile düzenlenen kitap kritikleri ile gençlerin muhakeme, kendini ifade edebilme ve topluluk önünde kendini ifade edebilme yeteneği geliştirmelerinin hedeflendiği kaydedildi.

Böylesine anlamlı bir projenin uygulanması ve kendisinin de bu projede yer almasından oldukça memnun olduğunu ifade eden Başkan Ellibeş, “”kitap okumanın ötesinde kitap kritiğinin yapılması gençlere kitap okuma alışkanlığını kazandırılması, analitik düşünen, konuşmaları doğru şekilde algılayabilen ve aktarabilen, olayları ve olguları yorumlayabilen, sorgulayan, tartışan, milli ve manevi değerlere sahip bireyler yetiştirilmesine katkı sağlamak adına yararlı bir proje olmuş” dedi.

Yorum Ekle
Yukarı Git