Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan nasıl çıkar?

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan nasıl çıkar?

23

İstanbul

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan nasıl çıkar?

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan nasıl çıkar?, Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan nasıl çıkar?
Şampiyonlar Ligi'ndeki tek temsilcimiz Beşiktaş, B Grubu'nda bu akşam evinde Benfica'yı ağırlayacak. Mutlak galibiyet için sahaya çıkacak Beşiktaş, 3 puan ile ayrılması takdirde büyük bir avantaj yakalamış olacak. 23.11.2016
Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan nasıl çıkar?

Türk futbolunun en deneyimli hocalarından Şenol Güneş ile son bir buçuk yıla damga vuran Beşiktaş, bu akşam da büyük bir adım atmak için sahaya çıkacak. Portekiz devi Benfica'yı ağırlayacak Beşiktaş, eğer kazanırsa Şampiyonlar Ligi'nda bir üst tura çıkmak için son basamağa gelmiş olacak.

Türk futbolunun Şampiyonlar Ligi'ndeki tek temsilcisi Beşiktaş, Avrupa'da da muhteşem futboluna devam ediyor. Özellikle Napoli maçlarında ortaya koyduğu futbolla Avrupa'nın dikkat çeken takımları arasına giren Beşiktaş, artık Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkmayı hedefliyor.

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde nasıl tur atlar?

Bu akşam evinde Portekiz'in köklü kulübü Benfica'yı ağırlayacak Beşiktaş'ın işi kolay olduğu kadar da zor. Evinde ağırlayacağı Benfica'yı yenmesi halinde Beşiktaş'a sadece 1 puan gerekecek. Son maçında da Beşiktaş, Dinamo Kiev deplasmanında 1 puan ile tur atlayacak.

Eğer Beşiktaş bu iki maçta Benfica'dan 3 ve D. Kiev'den de bir puan alırsa, 10 puan yapmış olacak. Napoli ve Benfica'yı da yendiği için averajla üstlerine çıkmış olacak.

Grubun son haftasından Beşiktaş, Dinamo Kiev ile oynarken, Benfica ve Napoli son kozlarını paylaşacaklar.

Bir ihtimal daha var!

Diğer bir ihtimalde ise Beşiktaş son haftaya kalmadan tur atlamayı garantileyecek. Eğer İtalyan devi Napoli, Dinamo Kiev'e puan kaybeder ve Beşiktaş Benfica'yı yenerse, temsilcimiz son ikiye kalmayı garantilemiş olacak.

Haberiyakala

Yorum Ekle
Yukarı Git