Binali Yıldırım Hangi Konulara Değindi?

Binali Yıldırım Hangi Konulara Değindi?

19

İstanbul

Binali Yıldırım Hangi Konulara Değindi?

, Binali Yıldırım Hangi Konulara Değindi?
Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'da Asya Parlamenter Asamblesi 10. Genel Kurulu katılımcıları onuruna verilen öğle yemeğinde konuşuyor. 22.11.2017
Binali Yıldırım Hangi Konulara Değindi?

İşte Başbakan'ın konuşmasından satır başları

Terörle mücadelede beraber hareket zorunluluğu vardır. Bugün İstanbul ne kadar güvenli ise, Moskova'da, Londra'da Pekin de o derece güvenlidir. Terör en büyük tehdit haline gelmiştir. İkinci büyük tehdit de göçtür. Göçü duvarları yükselterek engelleyebileceklerini düşünenler yanıldıklarını anlayacaklar.

EN AĞIR BEDELİ ÖDEYEN ÜLKELERDEN BİRİYİZ

Suriye devletinin bütün etnik grupların teröre bulaşmamış etnik grupların temsili ile yeniden teşkil edilme sürecine girilmiştir. Katkısı olan bütün ülkelere bu vesile ile teşekkür ediyoruz. Bugün sayın Cumhurbaşkanımız, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelecek. Bölgelerde yaşanan istikrarsızlığın en büyük bedelini ödeyen ülkelerden biriyiz. Bölgede kalıcı barışın ve istikrarın bir an önce tesisi hayati öneme sahip.

Terör örgütlerine karşı da amansız bir mücadele içerisindeyiz. Bu mücadele sadece bizim sorunumuz olmamalı. PKK, PYD terör örgütü, küresel bir terör örgütleridir.

Cılız çıkan seslerin de önüne geçiliyor. Özellikle Asya bölgesinde devam eden istikrarsızlıklar konusunda daha fazla kafa yorması gerekiyor. Doğu Asya'da barış ve istikrarın korunması çok önemli. Kore yarım adasındaki gelişmeleri yakından takip etmekteyiz.

Yorum Ekle
Yukarı Git