Büyük yangın korkuttu; İstanbul kara bulutlar altında kaldı

Büyük yangın korkuttu; İstanbul kara bulutlar altında kaldı

21

İstanbul

Büyük yangın korkuttu; İstanbul kara bulutlar altında kaldı

Büyük yangın korkuttu; İstanbul kara bulutlar altında kaldı, Büyük yangın korkuttu; İstanbul kara bulutlar altında kaldı
İstanbul'un Bayrampaşa ilçesinde bulunan Baltaş Kilimciler Sanayi Sitesi civarında bulunan bir imalathanede çıkan yangın dehşet saçtı. Kısa sürede yangının büyümesi ile İstanbul kara bulutlar altında kaldı. 22.11.2016
Büyük yangın korkuttu; İstanbul kara bulutlar altında kaldı

Sabah saatlerinde İstanbul Bayrampaşa'da çıkan yangının kısa sürede büyümesi semti kara bulutlar altında bıraktı. Bayrampaşa'da bir imalathanede çıkan yangını söndürme çalışmaları öğlen saatlerine kadar devam etti. Çıkan yangında otoparkta bulunan 30 araç yandı.

Kauçuk ve plastik gibi yanıcı hammaddeler kullanılan 3 katlı ayakkabı tabanı imalathanesinde saat 10.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Bölgeye şerit çekerek çevre güvenliğini alınırken, binanın çatısına çıkan ve mahsur kalan 10 işçiyi kurtaran itfaiye yangına müdahale etti.

OTOPARKA SIÇRADI 30 ARAÇ YANDI!

Hızla büyüyen yangın, binanın otopark olarak kullanılan üst katında sıçradı. Park halindeki yaklaşık 30 aracın alev aldığı ve bu nedenle patlamalar meydana geldiği öğrenildi.

DUMANDAN ETKİLENDİLER​

Dumandan etkilenen bazı işçilere, olay yerine gelen sağlık ekipleri müdahale etti. İlk belirlemelere göre, yangının imalathanenin zemin katında çıktığı, kauçuk ve plastik ham maddelerin kısa sürede alev almasıyla üst katlara sıçradığı bildirildi.

Yükselen dumanlara ve tehlikeye rağmen yanan bina önünde toplanlan itfaiyenin müdahalesini seyretti. Kalabalıktakilerden bazıları ise yangının fotoğraflarını çekti.

8122072

Yorum Ekle
Yukarı Git