Çantada Keklik Dönemi Sona Ermiştir...

Bülent KÖMÜRCÜ,batıyakasıhaber,bülent kömürcü

8

İstanbul

Çantada Keklik Dönemi Sona Ermiştir...

Çantada Keklik Dönemi Sona Ermiştir..., Çantada Keklik Dönemi Sona Ermiştir
AK Partinin iktidara gelmesi ve Recep Tayip Erdoğan'a karşı olan sevginin her dönem artmasını fırsata çevirenlerin yavaş yavaş sonu geliyor. 23.10.2018
Çantada Keklik Dönemi Sona Ermiştir...

İnsanlarımız milletvekili adaylarını tanımadan Recep tayip Erdoğan için oy verdiler, Belediye başkanlarına Recep Tayip Erdoğan için oy verdiler.

Geçtiğimiz genel seçimlerde bu kırılma başladı. Özellikle önümüzde ki yerel seçimlerde bu kırılmanın daha fazla olacağı görüntüsü ortada.

İttifakın olmasıyla rahat bir nefes alarak kendilerini teselli edenler, bugün İTTİFAK bitti diye kara kara düşünmeye başladılar.

Şimdi öncelikle Darıca ve Çayırova'yı kısaca konuşalım.

Darıca;

Üç dönemi Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak'ın önüne koyacaklarını tahmin ediyorum. Çünkü hala kamuoyunda Şükrü Karabacak'ın karşılığı var. Bizim yaptığımız anketlerde Şükrü Karabacak ve Yakup Törk isimleri kamuoyundan çıkıyor.

Şahsi kanaatimce üçüncü dönem son diyerek Darıca'da adaylık için yeni bir isim belirleyecekler. Eğer o ismi dayatmayla, biz istedik oldu mantığıyla diretirseler AK Parti Darıca'da büyük kayıp yaşar.

Şu an CHP'nin adayı Yakup Törk gibi gözüküyor. İnsanların konuşmasIna şahit oluyoruz, birebir sohbetlerimizde CHP'li olmayan, ölse CHP'ye oy vermeyecek insanların Törk'e sıcak baktığını görebiliyoruz.

Şimdi bu yazıyı okuyanların " Hadi ordan %40 nerede %20 nerede? " dediklerini duyabiliyorum.

Geçtiğimiz genel seçimlerde de çoğu ortamda AK Partinin 6 vekil net, en fazla 7'yi çıkarır dediğimde bir çok partili arkadaşın tepkisini görmüştüm. Dr. Hakan Höbek'e olan sevgiden dolayı 7 vekil çıktı. Onuda hatırlatayım. Siz bu gibi isimleri batıyakasında aday etmeyin bakın sonuçlar ne olacak?

Gelelim Çayırova'ya;

Göreve geldiği ilk yıldan itibaren, Çayırova Gazetesini mühürlettirmesiyle sürekli takibimizde ve eleştirilerimizde oldu Şevki Demirci.

Özellikle encümenden satış kararı ile tepkileri üzerine çeken, yaptıklarıyla ulusal medyaya kadar düşerek, Çayırova'da yolsuzluk mu yapılıyor? dedirttiren bir belediye başkanı ile seçime girmesi büyük bir tehlikedir.

Parti içi muhalefetin birleştiği, parti dışı muhalefetin bir araya geldiği bir dönem yaşıyoruz.

Çayırova'da ittifak olursa MHP'nin oylarıyla rahat nefes alan ama şimdi ittifak olmadığı için farklı çalışmalara ve yönlenmelere gidecek olan bir belediye başkanı var.

Yaptığı elektirk lanbalarıyla, ortaya çıkardığı yapılarla mı seçim alacak, yoksa yolsuzluk mu yapılıyor diye ulusal medyaya kadar düşen haberlerle, bir çok konu başlığını sıralayabileceğimiz nedenlerle mi seçim kaybedecek?

Şunuda İlave Edeyim,

Biz bunları yazarken o bölgeden ağzı sulanan birilerinin olduğunu, kuzu postuna bürünmüş kurtların olduğunu da görebiliyoruz. Yarın sizi ifşa etmeyeceğimin garantisi yoktur. Kendinizi değişiklik olduğunda ortaya atarsanız kalemim sizler içinde yazacaktır. Şimdiden uyarayım da yarın kötü olmalıyım.

Bülent KÖMÜRCÜ

Yorum Ekle
Yukarı Git