Çocuk Kulübü Arkeoloji Keşfinde

Çocuk Kulübü Arkeoloji Keşfinde

25

İstanbul

Çocuk Kulübü Arkeoloji Keşfinde

, Çocuk Kulübü Arkeoloji Keşfinde
Okul sonrası eğitim desteği sağlayarak çocukların geleceklerine yön veren Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri, çocukların sosyal ve bilimsel donanım kazanmaları adına farklı etkinlik ve organizasyonlar düzenlemeye devam ediyor. 14.03.2018
Çocuk Kulübü Arkeoloji Keşfinde

Kartepe Belediyesi Hezarfen Ahmet Çelebi, Piri Reis ve Necip Fazıl Kısakürek Bilgi Evi öğrencileri, hafta sonu ilimizdeki Arkeoloji ve Etnografya Müzesini ziyaret ederek; tarihi eserler, geçmiş yüzyıllardaki yaşam ve sanat hakkında bilgi sahibi oldular.

BİLGİ ALDILAR

Ziyaret esnasında oldukça heyecanlı ve mutlu oldukları gözlenen öğrenciler, batı kültürüne ait, inanç temelli heykeller, Osmanlı dönemine ait sikkeler, koku şişeleri ve geleneksel kültürümüzde geniş yer bulan gelin ile kına odalarını gezerek, müze yetkililerinden tarihimiz hakkında bilgi aldılar.

ÜZÜLMEZ’E TEŞEKKÜR ETTİLER

Planladıkları etkinlikler ile kültürel ve tarihi mirasımızı çocuklara tanıtan, değerlerimize sahip çıkan Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü, çocukların ufkunu genişleterek, hayata farklı pencerelerden bakabilmelerine de olanak sağlıyor. Çocukların gelişiminde temel eğitim bilimlerinin dışında kültür, sanat, spor gibi faaliyetlerin de çok önemli olduğunu dile getiren veliler ve öğrenciler, çalışmalardan memnun olduklarını belirterek, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ettiler.

Yorum Ekle
Yukarı Git