Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kerkük Tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kerkük Tepkisi

23

İstanbul

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kerkük Tepkisi

, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kerkük Tepkisi
40. Muhtarlar Toplantısın'da çok sert açıklamalar da bulundu. 18.10.2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kerkük Tepkisi

Erdoğan'ın Beştepe'deki muhtarlar buluşması Türkmen sanatçı Abdurrahman Kızılay ile tanınan "Altın Hızma" isimli Kerkük türküsü ile başladı.19 Ekim Muhtarlar Günü'nüzü şimdiden tebrik ediyorum diyen Erdoğan, "Milli iradeye saygı duymayanlar Cumhurbaşkanı'na yaptıkları saygısızlığın aynısını muhtarlara da yapıyorlar.".

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle; "Muhtarlar toplantımızın 40'ıncısı ile sizlerle birlikteyiz. Ülkemizdeki 50 bini aşkın muhtarımızın tamamıyla bir araya gelmek üzere çıktığımız bu yolda 20 bine yaklaştık.

Hedefimiz 2019 kasım ayına kadar tüm muhtarlarımızla bir araya gelmiş olmaktır. 2019 kasımı sonrasında da toplantımızı sürdüreceğiz. 19 Ekim Muhtarlar Gününüzü şimdiden tebrik ediyorum. Milli iradeye saygı duymayanlar Cumhurbaşkanına yaptıkları saygısızlığı aynısını muhtarlarımıza da yapıyorlar. Ellerinden gelse bizleri 1 dakika bu hizmet makamlarında tutmazlar. Ülkemizde darbeler, her şeyden ve herkesden önce millete karşı gerçekleştirilmiştir. 15 Temmuz'da yaşadığımız ihanet teşebbüsünün hedefi de milletimizdir." "ŞEHİTLERİMİZ VATANIMIZIN TAPU SENETLERİDİR"

"ŞEHİTLERİMİZ VATANIMIZIN TAPU SENETLERİDİR" Tek bir adım dahi geri adım atmadık. Bizim inancımız da Hakk'a ram olmak, halka güvenmek vardır. İstiklalimizden ve istikbalimizden asla taviz vermeyiz. Şehitlerimiz vatanımızın tapu senetleridir. Bazıları şehadet nedir bilmiyorsa, şehitlik nedir bilmiyorsa bunlara ne diyelim. Bunu anlamayanlar var. Bu işi bilmeyenler var. O makamın ne denli ali olduğunu bilmeyenler var. Peygamberliğe en yakın makamın şehadet makamı olduğunu bilmeyen cahiller var.

Tek bir adım dahi geri adım atmadık. Bizim inancımız da Hakk'a ram olmak, halka güvenmek vardır. İstiklalimizden ve istikbalimizden asla taviz vermeyiz. Şehitlerimiz vatanımızın tapu senetleridir. Bazıları şehadet nedir bilmiyorsa, şehitlik nedir bilmiyorsa bunlara ne diyelim. Bunu anlamayanlar var. Bu işi bilmeyenler var. O makamın ne denli ali olduğunu bilmeyenler var. Peygamberliğe en yakın makamın şehadet makamı olduğunu bilmeyen cahiller var.

Suriye'de işler 2011 yılından itibaren karıştığında hemen sınırlarımızı açtık. Milyonlarca kardeşimizi aldık. Türkiye için bunların hiçbiri zul değildir. Bunun karşılığında hiçbir maddi beklentimiz yok. Ancak zor günlerinde yanlarında olduğumuz kardeşlerimizin ülkemizin istikbali olan konularda hassasiyet göstermesini istiyoruz."TÜRKMEN VE ARAPLARA NASIL BAKIYORSAK KÜRTLERE DE AYNI ŞEKİLDE BAKIYORUZ"

Bizim Irak ve Suriye'deki Kürt kardeşlerimizle bir husumetimiz yok. Türkmen ve Araplara nasıl bakıyorsak Kürtlere de aynı şekilde bakıyoruz. PKK ile mücadele ederken teröristlerin diline meşrebine bakmıyoruz. DEAŞ ile de FETÖ ile de tek ölçümüz terör örgütü mensubu olup olmadığıdır. "TERÖR ÖRGÜTÜNE ALAN AÇANLARA GÖZ YUMMAYACAĞIZ"Kuzey Irak'a ciddi manada kredi verdik, kimse vermedi ama biz verdik. Öyleyse dün Kuzey Irak'a bu derece yardımcı olan Türkiye bugün neden hava sahalarını kapatıyor. Bu sorunun cevabını IKBY'nin vermesi gerekiyor. Bu meseleyi bu hale getiren onlar. Buram buram fırsatçılık kokan hislerle hareket eden bunun hesabını verecektir. Kerkük'te senin tarihin var mı? IKBY'nin olduğu bölgede otur icraatını yap. Ne işin var Kerkük'te. Bu insanları orada zulümle terbiye etmeye kalktılar. PKK gibi sicili kabarık eli kanlı terör örgütüne alan açanlara elbette göz yummayacağız, müsamaha göstermeyeceğiz.Kimse kusura bakmasın hiçbir terör örgütüne müsaade etmeyeceğiz. Kararlı bir şekilde takip ediyoruz, yeri geldiğinde bir gece ansızın geliriz gereğini de yaparız. İdlib'te yaptık mı? El Bab'da, Rai'de yaptık mı? aptık. Söyleye söyleye girilmez bir gece ansızı girilir. Kararlıyız ve nefsimiz için değil, oradaki mazlumlar için.

Yorum Ekle
Yukarı Git