Darıca İYİ Parti İlçe teşkilatı basınla buluştu

Darıca İYİ Parti İlçe teşkilatı basınla buluştu

10

İstanbul

Darıca İYİ Parti İlçe teşkilatı basınla buluştu

, Darıca İYİ Parti İlçe teşkilatı basınla buluştu
Darıca İYİ Parti İlçe teşkilatı sabah kahvaltısında buluşarak yeni ilçe teşkilatını basına tanıttı. 04.11.2018
Darıca İYİ Parti İlçe teşkilatı basınla buluştu

Darıca İYİ Parti İlçe teşkilatı'nın düzenlediği programına İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve İl yönetimi,Gebze ilçe başkanı Özhan Öztürk,Darıca ilçe yönetimi ve parti üyelerinin katılımı ile yeni yönetim basına tanıtıldı.Program saygı duruşu ve istiklal marşını okunmasıyla başladı.Darıca İYİ Parti ilçe başkanı Özer Yıldız konuşmasını başında ilke ve hedeflerini belirttikten sonra konuşmasına şöyle devam etti.

Değerli misafirlerimiz ve arkadaşlarım, İYİ Parti olarak yola çıkarken demiştik ki;

İlkelerimiz:

1-Türk milletine güveni esas almak.

2-Açık, dürüst ve hesap verebilir olmak.

3-Çoğulcu, katılımcı, kapsayıcı pozitif siyaset yapmak.

4-Somut hedefere sahip olmak ve odaklanmak.

5-Çözüm üretmek ve çalışkan olmak.

6-Eleştiriye açık ve özgür düşünceli olmak.

7-Siyaseti değerler üzerinden üretmek ve yapmak.

8-Milliyetçiliği kültürel ve ekonomik alanlara taşımak.

9-Farklılıklara saygılı olmak,

10-Milli menfaatlerimizi her alanda ön planda tutmak, tır.

Hedeferimiz:

1-Cumhuriyetin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumak.

2-Çağdaş medeniyeti yakalamak.

3-Sevgi ve saygı dilini hakim kılmak.

4-Parlamenter sistemi yaşatmak.

5-Denge ve kontrol ilkesi üzerine kurulu kuvvetler ayrılığını kurmak.

6-Fırsat eşitliği sağlamak.

7-Mülkiyet hakkını korumak.

8-inançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamak.

9-Bağımsız, tarafsız ve adil yargıya kavuşmak.

10-Yolsuzlukla tam ve etkin mücadele etmektir.

Teoride belirlenen ilke ve prensiplerin gerçekleşmesi ancak ve ancak biz insanlara ve gösterilecek gayrete bağlıdır. Bu teorileri bir hayal olmaktan çıkaracak tek şey doğru ekip ve çalışma aşkıdır ki, 10.10.2018 tarihinden bu yana Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi ve Sayın İl Başkanımız Şanbaz Yıldız beyin teveccühü ile Darıca bayrak yarışında bir aşamayı daha tamamlamış bulunmaktadır.Bizlere tevdi edilen bu görev Darıca ilçemizin önceki yönetiminden devir aldığımız ve bizden sonra göreve gelecek yeni arkadaşlara devredeceğimiz bir emanettir aslında.Bizler de her Türk gibi, verilen emaneti haysiyetle ve tertemiz taşıyacağımızın sözünü vermek üzere huzurlarınızda bulunuyoruz.Bizler Darıca teşkilatı olarak, bir yıldır Darıca siyasetinde varız. Özellikle son dönemlerde gündemi belirleyen bir siyasi yapının temsilcileriyiz.

Kurulduğumuz günden bugüne kadar ilkelerinden taviz vermeden hedeşerine doğru yürüyen ilçe teşkilatımız baskın bir seçimi bile başarıyla tamamlamış, 25 Haziran 2018 sabahına sorumluluklarını yerine getirmenin rahatlığı içinde uyanmıştır. Bu vesileyle, önceki yönetim kuruluna, seçim döneminde aday adaylığı ile bu gayrete ortak olan cesur yüreklilere-dostlarımıza, mahalle temsilcilerimize, her kademeden üyelerimize ve tüm CESUR'Iara yürekten şükranlarımızı sunuyoruz.Bu hızın azalmadan, bu şevkin eksilmeden sürmesi için çabalayacağımıza söz veriyoruz.Kim bu söz verenler diyorsanız işte bu karşınızda gördüğünüz cesur yürekli IYl'ler.

Evet bizler yeni ve güçlü bir kadroyuz. Ama içimizde bir çoğumuz ilçe teşkilatının kurucular kurulund da yer ve görev alan isimleriz. Çok farklı mesleklerden, çok farklı yaş gruplarından dostlar, kadınlar, erkekler, gençler, aksaçlılar... Her birimiz ayrı bir güç başka bir projeyiz aslında. İddialıyız ve gücümüzü bu birliktelikten alıyoruz.Darıca Teşkilatı olarak, zaman içerisinde, gerek Kocaeli ilinde, gerekse ulusal bazda yeni, farklı ve iddaalı proje ve çalışma methodları ile sesimizi duyuracağımıza inanıyoruz. Şu anki üye sayımızı, kısa vadede 2 katına, orta vadede ise 5 katına çıkarmayı hedefliyoruz.Bu güzel günü bizlerle burada olarak şereflendiren İl Başkanımız ve Değerli Yönetimine, değerli basın mensubu arkadaşlarımıza ve yol arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Son söz olarak diyoruz ki BAŞARACAĞIZ BAŞARACAĞIZ BAŞARACAĞIZ

İl başkanı Şanbaz Yıldız'ın da yaptığı kısa bir konuşmadan sonra İlçe başkanı Yıldız İl Başkanı Yıldız'a ceylan derisinden yapılmış İYİ Parti logolu bir tablo hediye ederek program sona erdi.

Yorum Ekle
Yukarı Git