Demirkol, Advocaat'ı övdü: Antrenörlük burada devreye giriyor

Demirkol, Advocaat'ı övdü: Antrenörlük burada devreye giriyor

15

İstanbul

Demirkol, Advocaat'ı övdü: Antrenörlük burada devreye giriyor

Demirkol, Advocaat'ı övdü: Antrenörlük burada devreye giriyor, Demirkol, Advocaat'ı övdü: Antrenörlük burada devreye giriyor
UEFA Avrupa liginde Fenerbahçe'nin Zorya Luhansk'ı 2-0 yenmesinin ardından açıklamalarda bulunan Mehmet Demirkol, "Fenerbahçe'de Advocaat'ın yanı sıra yardımcıları Mario Been ve Cor Pot da iyi çalışıyor. Takım dibi görürken yapılan seçimler çok iyi denk geldi." dedi. 25.11.2016
Demirkol, Advocaat'ı övdü: Antrenörlük burada devreye giriyor

Mehmet Demirkol, NTV Spor'daki yayınında Fenerbahçe'nin Zorya Luhansk'ı 2-0 yendiği maçı değerlendirdi.

İşte Demirkol'un NTV Spor yayınındaki yorumları:

"Advocaat'ın Van Persie tercihi normal. Ligde puan kaybına tahammül yok. Ligde Van Persie'yi etkin kullanmaları gerekiyor. Mehmet Topal bugün işini çok iyi yapmadı ama Sow'un da geriye gelmemesi sebebiyle rakip sağ kanattan iyi geldi."

"EMENİKE DEĞİŞİKLİĞİ"

"İkinci yarıda Emenike değişikliği çok doğruydu. Emenike yoktu oyunda. Bu durumda hem Emenike'yi kaybediyorsunuz hem de Sow'u. Sow santrafor oynamak istiyor. Sow Lens değil. Pas trafiğine girmek zorunda. Stoch değişikliği maçı çözdü diyebiliriz."

"BU FENERBAHÇE'NİN ATAK SONLANDIRMASI ŞART"

"Şener ve Volkan Şen'in sağ kanatta kurduğu işler de maçı çözdü. Hücum ve savunma geçişlerini gayet iyi yaptılar. Geçiş hücumunu bu akşam iyi yaptı Fenerbahçe. Top kaptı. Daha az top kaybetti. Topu ayağında tuttu ve ikinci yarıda oyunu kendisine çevirdi. Böyle hızlı oynayan takımlarda atağı sonlandırmak önemli. Auta çıksa da sonlansın o atak. Kompakt kalmak için bu önemli. "

"ALPER-ŞENER-VOLKAN ŞEN"

"İlk yarıda Zorya'nın yaptığını ikinci yarıda Fenerbahçe yaptı. İlk yarıda akın sonlandıramadı Fenerbahçe, sürekli top kaptırdı, ikinci yarıda Şener-Alper-Volkan üçlüsünde maç çözüldü. Zorya çok iyi oynadı ilk yarıda."

"ADVOCAAT ALPER'E İYİ DOKUNMUŞ"

"Fenerbahçe daha önce 0-0'ı oynamakta zorlanıyordu. 0-0'ı yine iyi oynamadı ama ikinci yarıda gole kadarki 0-0 oyunu gayet iyiydi. Acaba Advocaat orada da bir değişime mi gidiyor? Alper gayet iyiydi. Pas kalitesini yükseltmesi gerekiyor. Alper de oyununu değiştirip geliştirdi son zamanda. Önceden körlemesine gidiyordu rakibin üzerine, artık daha sakin, etrafını gözleyerek giriyor. Pas kanalları daha açık. Advocaat'ın dokunuşu vardır eminim. Antrenörlük buralarda devreye giriyor işte."

"KJAER VE SKRTEL KENDİNE GELDİ"

"Fenerbahçe ilk yarıda Manchester United maçından farklı değildi, savunma kendine döndü sadece. Kjaer ve Skrtel kendine döndü. Hasan Ali ve Şener de gerçek bek oyunu oynuyor artık."

"FENERBAHÇE'NİN AKLI DERBİ ZAFERİNDEYDİ"

"Fenerbahçe'de Advocaat'ın yanı sıra yardımcıları Mario Been ve Cor Pot da iyi çalışıyor. Takım dibi görürken yapılan bu seçim çok iyi denk geldi. Devamı var mı? Göreceğiz... Fenerbahçe derbi galibiyeti sonrası zihinsel olarak maça giremedi. İkinci yarıda uyanıp maçı kazandılar. Fiziksel yorgunlukla ilgisi yok. 48 saattir bir maçtan çıkıp diğer maça geçmenin sınırı. Bu bir bahanedir. 3 günde 1 maç idealdir. Fenerbahçe derbiden sonra kazanmanın verdiği mental rahatlıkla oynadı."

"JOSEF BEKLEDİĞİM OYUNUNA YENİ ULAŞTI"

"Josef de Souza bugün yine iyiydi. Oyunu gelişiyor. Transfer olduğunda beklediğim bu oyundu. Yeni ulaştı o seviyeye. Mehmet Topal bir maç ara verdikten sonra yetersizdi. Ritim kaybetmiş belli ki. Toplayacaktır. Mehmet Topal çok iyi profesyoneldir."

"VAN PERSİE VE LENS OLMADAN GALİBİYET ÖNEMLİ"

"Bu akşam en önemli nokta Fenerbahçe'nin Lens ve Van Persie olmadan kazanması. İlk yarıdaki oyunu çevirmesi de çok önemli. Fenerbahçe adına kazanımdır ama Emenike ile hücumdaki paslaşmalara çözüm bulunmalı. Van Persie için rotasyon yapılacaksa Emenike ve Sow'un hücum aksiyonlarında değişim ve gelişim olmalı."

"SALİH ARTIK FİZİK SORUNUNU ÇÖZMELİ"

"Salih'i bekliyorum. Yıllardır bekliyoruz. Aykut Kocaman zamanında çok iyi başlamıştı ama sonradan gelen her hoca fiziki kötü diye oynatmadı. Bazı oyuncular vardır her hoca oynatır, beğenmeseniz de oynar. Selçuk Şahin buna en iyi örnek. Salih'in bu fizik sorununu çözmesi lazım."

Yorum Ekle
Yukarı Git