Demirkol derbiyi yorumladı!

Demirkol derbiyi yorumladı!

21

İstanbul

''Maçın kaderi Riekerink'e bağlı!''

Demirkol derbiyi yorumladı!, Demirkol derbiyi yorumladı!
Spor yorumcusu Mehmet Demirkol; Ntv Spor'da katıldığı programda derbiyi yorumladı. Demirkol; maçın gidişatının Riekerink'in oyun planına bağlı olduğunu ve maçın buna göre şekilleneceğini söyledi. 17.11.2016
''Maçın kaderi Riekerink'e bağlı!''

Mehmet Demirkol'dan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi yorumu!

Mehmet Demirkol ve Emek Ege ile Spor Servisi'nde, 20 Kasım'da Kadıköy'de oynanacak olan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi masaya yatırıldı.

NTV Spor Yorumcusu Mehmet Demirkol, derbide sonucu belirleyecek en önemli unsurun, Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink'in oyun planı olduğunu vurguladı.

riekerink-16-4

Demirkol "Maçın kaderini Riekerink çizecek; Advocaat değil. Çünkü Advocaat'ın ne oynatacağı az çok belli. Fenerbahçe 1-0'ı iyi oynuyor fakat 0-1'i hiç oynayamadı. Bir de üstüne üstlük Fenerbahçe'nin savunmasının yarısı Mehmet Topal yok, hücumunun yarısı Lens yok. Çok ciddi bir problem var burada. Bu problemin üzerine Riekerink ne inşa edecek; derbide belirleyici olan bu. Eğer Fenerbahçe; Mehmet Topal ve Lens'siz Medipol Başakşehir maçını çıksa 'Kazanma ihtimali yok' derdim. Ama Galatasaray maçlarının kimyası farklı. Burada Rikerink'in oyunu nasıl planlayacağı ve sahaya hangi kadroyu çıkaracağı derbinin sonucunu belirleyecek. Riekerink'in planı önemli olan" ifadesini kullandı.

Kaynak: Ntv Spor

Yorum Ekle
Yukarı Git