Deprem Eğitimleri İçin Bekliyoruz

Deprem Eğitimleri İçin Bekliyoruz

23

İstanbul

Deprem Eğitimleri İçin Bekliyoruz

, Deprem Eğitimleri İçin Bekliyoruz
Büyükşehir Belediyesi Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’nde Yahya Kaptan site yöneticileri ve sakinlerine deprem eğitimi verildi 02.01.2018
Deprem Eğitimleri İçin Bekliyoruz

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı bünyesinde Seka Parkta bulunan Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi deprem bilincini aşılamak, depremde yapılması gerekenleri hatırlatmak üzere Kocaeli halkına hizmet veriyor. Bu kapsamda İzmit Yahya Kaptan Mahallesi 10. Ada sitesi yönetici, çalışanları ve sakinlerine deprem eğitimi gerçekleştirildi. Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’nde 2017 yılı itibariyle 10 bin 152 kişiye Deprem Eğitimi verildi.

DEPREM EĞİTİM MERKEZİ

İzmit Seka Park’ta eğitim veren Deprem Eğitim Merkezinde vatandaşlara teorik ve uygulamalı deprem eğitimleri gerçekleştiriliyor. Eğitim Merkezinde, kursiyerlere depreme dayanıklı bina, ev içini depreme hazırlanması, deprem sonrası toplanma yerleri bilgilerin yanında deprem anının canlandırıldığı simülasyon odasında uygulamalı eğitimler veriliyor. Deprem eğitimi öğrencilerin yanı sıra yetişkin bireylere de sunuluyor.

YAHYA KAPTAN SAKİNLERİNE DEPREM EĞİTİMİ

Deprem eğitimlerine katılan İzmit Yahya Kaptan Mahallesi 10. ada site yöneticileri, çalışanları ve sakinleri katıldı. Katılımcılara depreme dayanıklı bina, ev içinin depreme hazırlanması, deprem sonrası toplanma yerleri gibi uygulamalı eğitimler verildi. Verilen eğitimden memnun kalan katılımcılar özellikle bina içerisinde uygun olmayan şekilde değişiklikler yapılmasının, deprem acısından büyük bir risk oluşturduğunu ifade etti.

Yorum Ekle
Yukarı Git