Esnafa Tartı Uyarısı

Esnafa Tartı Uyarısı

22

İstanbul

Esnafa Tartı Uyarısı

, Esnafa Tartı Uyarısı
Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından ticaret amacıyla kullanılan her türlü ölçü ve tartı aletlerinin ayar ve muayenelerinin yapılması için çağrıda bulu 24.01.2018
Esnafa Tartı Uyarısı

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı, ilçe genelinde ticaret amacıyla kullanılan her türlü ölçü ve tartı aletinin ayar ve muayenelerinin yapılması için son günün 28 Şubat 2018 mesai bitimi olduğunu bildirdi. 3516 sayılı kanunun 9. Maddesine istinaden Şubat ayı sonuna kadar beyanname verilmesi gerektiğini belirten Özbayraklı, “Semt ve köylü pazarlarında kullanılan tartı kapasitesi 2 bin Kg ve altında olan her türlü tartı aletleri ile tartım kapasitesi yine 2 bin Kg altında olan masa terazileri, asma teraziler, tek kollu teraziler ile ibreli terazilerle ticaret yapan esnaflarımızın cezalı duruma düşmemeleri için Şubat ayı sonuna kadar beyannamelerini vermeleri gerekiyor” dedi.

DAMGA VE MÜHÜRLERİNİ YAPTIRMALARI GEREKLİDİR

Beyanname veren esnafın tartılarının periyodik muayenesi, ölçü ve tartı aletlerinin damgalama işleminin ise Ayar Memurluğu tarafından yerinde yapıldığına dikkat çeken Özbayraklı, “Esnafımıza her türlü kolaylığı sağlamak adına tartı aletlerinin periyodik muayenesi ve damgalama işlemi Ayar Memurluğu tarafından pazarda yerinde yapılmaktadır. Terazi kullanan pazarcı esnafı başta olmak üzere işletmelerin cezai duruma düşmemesi için cihazların damga ve mühürlerini yaptırmaları gereklidir” dedi.

KARTEPE_BELEDAYESAaNDEN_ESNAFA_TARTI_UYARISI_1

Yorum Ekle
Yukarı Git