Figen Yüksekdağ ve HDP'ye bir darbe daha

Figen Yüksekdağ ve HDP'ye bir darbe daha

21

İstanbul

Figen Yüksekdağ ve HDP'ye bir darbe daha

Figen Yüksekdağ ve HDP'ye bir darbe daha, Figen Yüksekdağ ve HDP'ye bir darbe daha
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında "Terör örgütü propagandası yapmak, suçu ve suçluyu övmek" suçlarından hazırlanan iddianameler kabul edilerek dava açıldı. 28.11.2016
Figen Yüksekdağ ve HDP'ye bir darbe daha

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'ye bir darbe daha. Figen Yüksekdağ, Erdal Ataş ve Mizgin Irgat hakkında hazırlanan iddianameler kabul edilerek dava açıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş hakkında "Terör örgütü propagandası yapmak", HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat ile ilgili ise "Suçu ve suçluyu övmek" suçlamasıyla hazırlanan iddianameler kabul edilerek dava açıldı.

Yüksekdağ ve Ataş'ın İzmir'de şubat ayında katıldığı panelde yaptıkları konuşmalar nedeniyle haklarında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma tamamlandı.

Soruşturma kapsamında "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla hazırlanan, Yüksekdağ ve Ataş hakkında 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası talep edilen iddianame, İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilerek dava açıldı.

Yorum Ekle
Yukarı Git