Gebze Jandarmaya Vatandaştan Destek Yağdı

Gebze Jandarmaya Vatandaştan Destek Yağdı

5

İstanbul

Gebze Jandarmaya Vatandaştan Destek Yağdı

, Gebze Jandarmaya Vatandaştan Destek Yağdı
İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı projeyle yaya geçitlerinin fark edilmesi, kullanılması ve yayalara öncelik verilmesi için başlatılan 'Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın' uygulaması Türkiye genelinde olduğu gibi Gebze'de de başladı. 06.02.2019
Gebze Jandarmaya Vatandaştan Destek Yağdı

İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı projeyle yaya geçitlerinin fark edilmesi, kullanılması ve yayalara öncelik verilmesi için başlatılan 'Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın' uygulaması Türkiye genelinde olduğu gibi Gebze'de de başladı. Gebze'de yaya geçidi üzerinde araçları durdurularak, sürücülere broşür dağıtıldı.

81 İlde Aynı Anda Uygulama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaya geçitlerinin kullanılmasının teşvik edilmesi ve sürücüler tarafından fark edilmesi, buralarda vatandaşların geçiş üstünlüğünün vurgulanması amacıyla 81 ile genelge gönderdi ve ülke genelinde aynı anda uygulamanın başlaması istendi.

Jandarma Timleri hem sözlü anlattı hem de broşür dağıttı

Gebze İlçe Jandarma Komutanlığı trafik timleri Kirazpınar İlkokulu önü, Balçık Mahallesi, Denizli İlkokulu önü ve Eskihisar’da özel okul önünde bugün yaptıkları uygulama kapsamında yaya geçidinde sürücülerin yaya geçidi ve yayaları fark etmesi amacıyla öğrenciler ve trafik jandarma eşliğinde araçlar durduruldu. Sürücülere projenin önemi tek tek anlatılırken aynı zamanda projenin önemini anlatan broşür dağıtıldı.

Vatandaşarın projeye tam destek verdiği görülürken, bu durumda en çok öğrenciler ve yaşlıların memnun kaldıkları gözlenirken vatandaşlar ise uygulamayı başlatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ve jandarma personeline bizzat teşekkür ettiler.

Uygulamanın devam edeceği belirtilirken tüm sürücülerden duyarlı olmaları ve bu uygulamaya destek vermeleri istendi.

Yorum Ekle
Yukarı Git