Hollanda'ya Destek Yok !

Hollanda'ya Destek Yok !

23

İstanbul

Hollanda'ya Destek Yok !

, Hollanda'ya Destek Yok !
Başbakan Mark Rutte, örgütler AB ve NATO'dan Türkiye'nin 'Kınanması' için yeterli desteğin sağlanamadığını itiraf etti. 21.03.2018
Hollanda'ya Destek Yok !

Hollanda Başbakanı Rutte, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki Afrin'e yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı nedeniyle kınanması için yaptıkları önerinin AB ve NATO'dan gerekli desteği alamadığını açıkladı.

Mark Rutte, Salı günü parlamentoda yapılan oturumda, milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Muhalefet partileri, Afrin harekatı nedeniyle Türkiye'ye karşı önerileri anımsatarak, hükümetin bu konudaki tutumunu sordu.

Bir süre dışişleri bakanlığına vekalet eden Kalkınma ve Dış Ticaret Bakanı Kaag, muhalefetin önerisi konusunda hükümetin iki hafta içinde görüşünü açıklayacağını açıklamıştı.

Hollanda Başbakanı Rutte, Türkiye'nin Suriye'deki harekat nedeniyle kınanması konusunda AB ve NATO üyeleri arasında yeterli desteğin sağlanamadığını söyledi. Rutte, Hollanda ve AB üyelerinin çoğunun Suriye'deki insani durumdan endişe duyduğunu vurguladı.

Yunanistan'ı eleştirdi, Türkiye'yi övdü

Yunanistan'ın anlaşma konusundaki tutumunu eleştiren Başbakan, Atina yönetiminin mültecilerin geri gönderilmesi ile ilgili ağırkanlı tutumunun sorunlara yol açtığını açıkladı.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte; "Doğruyu söylemek gerekirse Türkiye'nin yapılan mülteci anlaşmasına son derece bağlı kaldığını düşünüyorum" diye konuştu.

Kaynak; Milliyet

Yorum Ekle
Yukarı Git