HÜLYA AKSOY MAŞUKİYE MAHALLESİNDEKİ KADINLARIMIZLA BİR ARAYA GE

HÜLYA AKSOY MAŞUKİYE MAHALLESİNDEKİ KADINLARIMIZLA BİR ARAYA GELDİ

5

İstanbul

HÜLYA AKSOY MAŞUKİYE MAHALLESİNDEKİ KADINLARIMIZLA BİR ARAYA GELDİ

,
Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un eşi Sayın Hülya Aksoy’un Koordinatörlüğünde ve katılımlarıyla, İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi" kapsamında “1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı” nedeniyle Maşukiye Mahallesindeki kadınlarımızla bir araya geldi. 26.10.2018
HÜLYA AKSOY  MAŞUKİYE MAHALLESİNDEKİ KADINLARIMIZLA BİR ARAYA GELDİ

Maşukiye Mahalle Konağında Gerçekleştirilen Programa; Sayın Hülya Aksoy’un yanı sıra Kartepe Kaymakamı Tuncay Dursun ve eşi, Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz, Kartepe İlçe Emniyet Müdürü Turan Aksoy ve eşi, Kartepe İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Arslan ve kadınlarımız katıldı.

Sayın Hülya Aksoy’un burada yapmış olduğu konuşmalarında; “ Değerli katılımcılar hepiniz hoş geldiniz. Valilik olarak Kadın Sağlığı Eğitim Projesi başlattık. Bugünde sizlerle bu projeyi paylaşmak üzere buradayız. Projemizin kapsamında genel olarak kadınların sağlığını ilgilendiren sorunlar bazı konularda sizleri bilgilendirmek için buradayız. Hepimiz bu konuları biliyoruz ama bir kez daha hatırlatalım istiyoruz. Bazı şeyleri de bilmek yetmiyor, uygulamakta önemli. Her kadının evde kendi kendine meme muayenesi yapması gerekiyor bununla ilgili ve bazı konularla ilgili Doktorumuz İnci Hanım sizlere bilgiler verecek. Her toplantıda söylediğim bir şey var; biz kadınlar kendimizi ihmal ederiz, ailemiz gibi bir takım önceliklerimiz vardır. Ama kadın sağlıklı olacak ki bunları çok daha rahat bir şekilde yapabilsin bu sebeple lütfen kendinizi ihmal etmeyin. Burada dinledikleriniz lütfen burada kalmasın. Burada dinlediklerinizi kendinizde uygulayın ve etrafınızda duymayan kadınlarımız varsa onlara da paylaşırsanız projemize katkı sağlamış olursunuz. ” diyerek, katılımcılara teşekkür etti.

Sayın Hülya Aksoy’un konuşmalarının ardından, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi tarafından, meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanserleri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obeziteden korunma ve diyabet, organ bağışının önemi, 6284 sayılı Kanun ve kadına yönelik şiddet, sigara, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığının zararları konularında eğitim verildi, kendi kendine meme muayenesini anlatan video gösterimi yapıldı, bilgilendirici el broşürleri dağıtıldı.

Programın ardından Sayın Hülya Aksoy, Maşukiye Mahalle Konağı bünyesinde bulunan etüt merkezindeki öğrencileri ziyaret ederek, bir süre onlarla ilgilendi.

Yorum Ekle
Yukarı Git