Igor Tudor resmen Galatasaray'da!

Igor Tudor resmen Galatasaray'da!

23

İstanbul

Igor Tudor imzaladı

Igor Tudor resmen Galatasaray'da!, Igor Tudor resmen Galatasaray'da!
Galatasaray, Jan Olde Riekerin'ten boşalan teknik direktörlük görevine getirdiği Igor Tudor ile sözleşme imzalandı. 16.02.2017
Igor Tudor imzaladı

İmza törenine Başkan Dursun Özbek'te katıldı.

Dursun Özbek:

Bugünden itibaren Tudor antrenörümüzdür. Önümüzdeki dönemlerde kendisinin büyük hizmetler vereceğini düşünüyorum. Kendisi ve ekibine başarılar diliyorum. Biz kulüp başkanları olarak camialarımızı temsil ediyoruz. Her söylem de o camiaların yüzüdür. Olayın tartışma biçimi Galatasaray değerleriyle düşünüldüğü zaman, Karabükspor başkanına cevap veremeyiz. Hakkımızda kullanılan ifadeleri reddediyor ve kınıyorum.

Igor Tudor:

Çok fazla söylenecek bir şey yok. Galatasaray'ı en iyi şekilde temsil etmek ve başarılı olmak için buradayız. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum bana bu büyük kulüpte çalışma fırsatı verdiği için.

Sizin odaklandığımız sistemler oluyor ancak benim için bunun önemi yok. 3'lü defans, 5'li orta saha çift forvet. Benim için önemli olan defans yapıyorsak 10 kişi beraber defans, ofans yapıyorsak tüm takım olarak yapmak. Bunu takımımda görmek istiyorum. Bunu yapmak kolay değil, ama hayatta hiçbir şey kolay değil. Sadece biraz zamana ihtiyacımız var. Ama çok çok uzun bir zaman da değil.

Gelecek sezon için konuşmak anlamsız. Önümüzde 14 maçımız var. Galatasaray'ın hedefi şampiyonluk. Hem benim, hem ekibimin, hem de başkanımızın hedefi şampiyonluk olmak.

Galatasaray'a bazı şeylere inandığım için geldim. Beşiktaş geçen sezonun şampiyonu ve 5 puan önümüzde. Önümüzde 14 maç var. Elimden geleni yapacağım.

10 yaşından beri baskının içindeyim. Oyuncuyken baskı vardı, şimdi hocayım yine baskı var. 38 yaşındayım ama daha yaşlı hissediyorum. Tecrübe çok önemli ama abartılıyor. Bilgi içinizde olacak. Yetenek ve bilgi içinizde varsa 30 yaşında da yapabilirsiniz. En iyi hoca tecrübeli hoca diyorsak, 80 yaşındaki hoca en iyi hocadır. Buna çok katılmıyorum.

45 sakatlık iddiası gerçeği yansıtmıyor. Hem Paok, hem de Karabük'teki sonuçlar, ortanın biraz üstü olduğunu gösteriyor. Galatasaray'da antrenmanları nasıl yöneteceğim konusu günlük bir konu. İnandığım şeyleri yapmaya devam edeceğim, ama elinizdeki oyuncularla ilişkili bir durum. Limitleri antrenmanlarda göreceğiz.

Hikaye çok basit. İyi oynadığınız sürece taraftar gelecektir. İyi olmazsanız gelmeyecektir.

Karabükspor'a geldiğim zaman hedefimiz ligde kalmaktı. 1 yıllık kontratım vardı ve 27 puana geldik ve yüzde 90 ligde kalacak. Eski başkanıma minnettarım. Bana hocalık yapma şansı verdiler. Ancak 2 gün önce yapılan açıklamaları da kabul etmiyorum. Lige bakacak olursak takımlar 10 hoca değiştirmiştir sanırım. Futbol bu. Her şey olabilir. Takımlar da sezon ortası hoca gönderiyor. Aynı şey.

Yorum Ekle
Yukarı Git