İzmit Belediyesinden Bol Dua Alan Hizmet

İzmit Belediyesinden Bol Dua Alan Hizmet

24

İstanbul

İzmit Belediyesinden Bol Dua Alan Hizmet

, İzmit Belediyesinden Bol Dua Alan Hizmet
İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen Evde Bakım Hizmeti, vatandaşların hayır dualarını almaya devam ediyor. 02.04.2018
İzmit Belediyesinden Bol Dua Alan Hizmet

Kamu Hastaneleri Birliği ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında İzmit sınırları içinde ikamet eden, herhangi bir nedenle yatağa bağımlı hale gelmiş olan hastalara banyo, tıraş vb. kişisel bakım hizmeti sunuluyor. Sosyal belediyecilik hizmetlerinin en önemli örneklerinden biri olan proje sayesinde hem yatağa bağlı vatandaşların hem de yakınlarının hayır duaları alınıyor.

170 KİŞİYE DÜZENLİ HİZMET

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatlarıyla Kasım 2014’te hayata geçirilen proje ile her ay 170 kişiye düzenli şekilde evde bakım hizmeti veriliyor. Proje kapsamında şimdiye kadar ulaşılan kişi sayısı ise 500’ü geçti. Ülkemizdeki sağlık hizmetlerinin çağ atladığını belirten Başkan Doğan “ Sağlık Bakanlığımız ülke genelinde sağlık hizmetlerini başarıyla yürütürken yerel yönetimler olarak bizler de bakanlığımızın bu hizmetine destek olacak projeler üretmeye çalışıyoruz. Evde yatağa bağlı olan hastalarımızın kişisel bakıma ihtiyaçları olduğunu tespit ettik. Çünkü çoğu zaman bu hastalarımızın yıkanması bile sorun oluyor. Bazen tıraş olması, bazen tırnaklarının kesilmesi, hatta öyle oluyor ki, ev işlerinin de yapılması gerekiyor. Bu nedenle özel ekipler kurduk. Yaşlı ve hasta bakımıyla ilgili tecrübeli personellerimiz Sağlık Bakanlığı’nın ekipleriyle de koordineli olarak hasta ziyaretlerinde bulunuyor” dedi.

EN HAYIRLI HİZMETLERDEN BİRİ

Ekiplerin sadece vatandaşların öz bakım ihtiyaçlarını karşılamadığına, yakınlarının psikolojilerine önemli katkı sağladığını da belirten Başkan Doğan “ ekiplerimizin ev ziyaretleri sırasından hiç bir şey yapmasalar da hal hatır sormaları büyük anlam taşıyor. Yakınlarının psikolojileri ne kadar iyi olursa, onların yükleri ne kadar hafifletilirse bizim için büyük başarı. Şu anda yüzlerce hastaya evde bakım hizmeti sunuyoruz. Çalışmamız inanılmaz bir karşılık görüyor” şeklinde konuştu.

İzmit Belediyesinin bolca dua alan evde bakım hizmetinden yararlanmak isteyenlerin 318 00 00-2215 numaralı telefondan detaylı bilgi alınabileceği kaydedildi.

Yorum Ekle
Yukarı Git