İzmit’in Her Noktasında Sanat Var

İzmit’in Her Noktasında Sanat Var

25

İstanbul

İzmit’in Her Noktasında Sanat Var

, İzmit’in Her Noktasında Sanat Var
Sanatsal etkinlikler İzmit’e ayrı bir güzellik katıyor. Sanayi kimliğinin yanı sıra kültür turizm kimliği ile de ön plana çıkmayı hedefleyen İzmit’in dört bir yanında sanatsal etkinlikler düzenleniyor. 11.12.2017
İzmit’in Her Noktasında Sanat Var

İzmit Belediyesi’nin yaklaşık 6 yıl önce başlattığı “Sokakta Sanat Var” etkinlikleriyle vatandaşların sanata olan özlemlerinin giderilmesi hedefleniyor.

HAFTADA 28 ETKİNLİK

İzmit Belediyesi yetkilileri, şehrin sanatla iç içe olması için büyük çaba sarf ettiklerini belirterek” Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın isteği ile “Sokakta Sanat Var” etkinlikleri başlattık. Vatandaşların da büyük ilgi gösterdikleri etkinlikler ile İzmit’in sanatı doya doya yaşamasını sağlıyoruz. Şehrin dört bir yanında haftada 28 sanatsal etkinlik düzenliyoruz. İzmit’e ayrı bir renk ve güzellik katan etkinlikleri arttırarak devam ettireceğiz” dediler.

Başta Yürüyüş Yolu olmak üzere, Cumhuriyet Parkı, Alikahya, Bekirdere, Kuruçeşme gibi şehrin farklı noktalarında gitar, keman, bağlama, kemençe dinletileri, tiyatro, pandomim ve mehteran gösterilerinin vatandaşların büyük ilgisini çektiği kaydedildi.

Yorum Ekle
Yukarı Git