Kadınlardan Mehmetçiğe Destek

Kadınlardan Mehmetçiğe Destek

24

İstanbul

Kadınlardan Mehmetçiğe Destek

, Kadınlardan Mehmetçiğe Destek
Kartepe Belediyesi KAR-MEK kursiyerleri Afrin operasyonunda görev alan Mehmetçik için anlamlı sözlerin yazdığı havlular hazırladılar. 21.03.2018
Kadınlardan Mehmetçiğe Destek

TSK tarafından Afrin de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı 57 gün sürerek başarıya ulaştı. Mehmetçiklerimiz şehir merkezinde kontrolü sağladı. Harekatın başlamasından bu yana ülkenin dört bir yanından Mehmetçiğe destek verildi. Elindeki imkanlarla Mehmetçiğe destek veren Türk milleti dünyaya da birlik ve beraberliğin nasıl olması gerektiğini en iyi şekilde gösterdi.

MEHMETÇİĞE DESTEK

Afrin’e başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın ilk günlerinde bu yana desteğini esirgemeyen Kartepeli kadınlar bu seferde anlamlı sözlerin yer aldığı havluları hazırladılar. Kartepe Belediyesi KAR-MEK kursu öğrencileri bir araya gelerek Afrin operasyonda görev alan Mehmetçikler için atkı, bere, çorap ve anlamlı sözlerin işlendiği havluları hazırladılar.

ANLAMLI SÖZLER

Kartepeli kadınların yüreğinden geçen deyimleri işledikleri havlularda; “Senin Değil Ayağına, Ayakkabına Taş Değmesin”, “Adımlarınız Tüm Dünyayı İnletsin, Allah Sizi Aziz Eylesin”, “PKK’ya Afrin tabut, Menbiç mezar olsun” vb. sözler yazıldı.

KARTEPELA_KADINLARDAN_MEHMETAAAE_DDESTEK__1

KADINLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ

Kartepe’de kadın olmanın ayrıcalıklı olduğunu belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Kadınlar Kulübü üyelerimiz Afrin’de vatanımızın birliği ve beraberliği için canı pahasına mücadele eden Mehmetçiklerimize gönüllerinden gelerek çeşitli manevi hediyeler hazırladılar. Kadınlarımızla her zaman gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yukarı Git