Kahraman polis Fethi Sekin bir facia'yı daha önlemiş!

Kahraman polis Fethi Sekin bir facia'yı daha önlemiş!

20

İstanbul

Kahraman polis Fethi Sekin bir facia'yı daha önlemiş!

Kahraman polis Fethi Sekin bir facia'yı daha önlemiş!, Kahraman polis Fethi Sekin bir facia'yı daha önlemiş!
İzmir Adliyesi'ne planlanan hain saldırgan teröristleri öncede sezip peşlerine düşen ve çıkan çatışmada şehit düşen polis memuru Fethi Sekin 2014 yılında yine bir kahramanlık yaparak meydana gelebilecek bir faciayı önlemiş. 14.01.2017
Kahraman polis Fethi Sekin bir facia'yı daha önlemiş!

2014 yılında freni patlayan bir TIR'ı güzergah doğrultusundaki yolu hemen boşaltan Sekin olaya hakim olarak ölümlerin önüne geçmiş.

İzmir Adliyesi önündeki terör saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin ile 5 yıl birlikte çalışan ve olay günü arkadaşıyla birlikte olan emekli polis memuru Şahin Çevik, kahraman polisle ilgili anılarını anlattı.

Çevik, 2010-2015 arasında Sekin ile İzmir Adliyesinde görev yaptıklarını, emekli olduktan sonra mahkemelerde bilirkişilik görevinde bulunduğu için günde en az 5 saatinin Fethi Sekin ile geçtiğini belirtti.

Terör saldırısının yaşandığı 5 Ocak Perşembe günü de Sekin ile birlikte olduklarını ifade eden Çevik, "Patlamanın yaşandığı polis kulübesinde Sekin ile olay günü çay içtik. Son kez bana çay ısmarladı. Gündelik konuları konuştuk. İşim vardı yanından ayrıldım, 10 dakika sonra bu olay gerçekleşti" dedi.

Emekli olduktan sonra Sekin'i her fırsatta terör olaylarına karşı uyardığını ifade eden Çevik, herkes tarafından sevilen ve yardımsever olan mesai arkadaşının birçok kişiye iyiliğinin dokunduğunu, adliyeye bavulları ile giremeyen vatandaşların mağdur olmaması için eşyalarını görev yaptığı yere bırakmalarına izin verdiğini söyledi.

Görevindeki başarılar nedeniyle emniyet teşkilatında herkesin Fethi Sekin'e gıpta ile baktığını dile getiren Çevik, "Fethi de terörden bayağı rahatsızdı. Biran önce ülkeye barışın gelmesini istiyordu. Fethi, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kürt vatandaşıydı, Türk kadar Türk'tü" diye konuştu.

Yorum Ekle
Yukarı Git