Karaosmanoğlu, “Türkiye, Son Kaledir”

Karaosmanoğlu, “Türkiye, Son Kaledir”

24

İstanbul

Karaosmanoğlu, “Türkiye, Son Kaledir”

, Karaosmanoğlu, “Türkiye, Son Kaledir”
Başkan Karaosmanoğlu, Ramazan ayı demeden 24 Haziran için vatandaşlarla ve esnaflarla buluşmayı sürdürüyor. Kartepe ve Başiskele ilçelerinde yaptığı ziyaretlerde İslam ve gönül coğrafyamızın son kalesi Türkiye'nin 24 Haziran’da büyük bir sınav vereceğini ifade eden Karaosmanoğlu, “Türkiye'nin her zamankinden çok daha Güçlü Cumhurbaşkanına, her zamankinden çok daha Güçlü Hükumete ihtiyacı var” açıklamasını yaptı. 21.05.2018
Karaosmanoğlu, “Türkiye, Son Kaledir”

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe ve Başiskele ilçelelerinde 24 Haziranın öneminden bahsetti. Esnaflarla ve vatandaşlarla buluşan Karaosmanoğlu, Türkiye'nin her zamankinden çok daha güçlü Cumhurbaşkanına, her zamankinden çok daha Güçlü Hükumete ihtiyacı var derken, “Gönül coğrafyamızın ve İslamın son kalesi Türkiye cephesinde yerimizi tüm halkımızla birlikte almalıyız. Bütün kötülerin, Türkiyeyi alaşağı etmek için, canla başla çalıştığı bu dönemde, Dünyanın yeniden kurulduğu, kartların yeniden karıldığı masada; Türkiye'nin ben de varım demesi, Ben de sözümü söyleyeceğim diye ilan etmesi, düşmanlarımızın hıncını artırmıştır” dedi.

“24 HAZİRAN BEKA VE ULUSAL GÜVENLİK MESELESİDİR”

Kartepe 17 Ağustos Cami'inde vatandaşlarla sohbet eden, kanaat önderlerinden Ali Osman Kaya ve Musa Kızmazı ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu, eski muhtarlardan Salih Genççiftçi ile Aferinde görev yaptıktan sonra terhiz olan Musa Gündoğdu’yu da evinde ziyaretinin ardından Köseköy’de esnaf ve vatandaşlarla buluştu. İftar sonrası Başiskele Karadeniz Mahallesinde ki Ordu Korganlılar Derneği’ne de konuk olan Karaosmanoğlu, ülkenin ve kentin gündemiyle alakalı sorulara da cevap verdi. 24 Haziran seçimlerinin Türkiye açısından neyi ifade ediyor sorusuna tüm ziyaretlerinde samimi bir şekilde cevap veren Karaosmanoğlu, “Net olarak ifade edelim: Seçimin 24 Haziran’a alınması, iç siyaset meselesi değildir. Türkiye’yi sürekli seçim gündemiyle zayıflatmaya çalışanlara bir meydan okumadır. 24 Haziran beka meselesidir. Ulusal güvenlik meselesidir. Tüm siyasetlerin üstündedir” şeklinde konuştu.

“HEPİMİZİN BOYNUNA YÜKLEDİĞİ EN BÜYÜK BİR VAZİFEDİR”

15 Temmuz’da Türkiye’yi darbeyle yıkma, işgalle ele geçirmeye çalışan odaklar, Emellerinden vazgeçmiş değildir hatırlatması da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Türkiye’nin varlığından rahatsız olan dış güçlerin, içerideki hainlerle, ülkenin önüne hendekler kazması sır değildir. Türkiye’yi durdurmak için fırsat kolladıkları, herkesin malumudur. Hansın, Corcun Amerika’dan, Brezilya’dan “tamam” tivitleri atması, Endişeliyiz açıklamaları bunun net göstergesidir. 16 Nisan Referandumunda alınan kararların acilen uygulanması, fiili durumun hukuki meşruiyet kazanması, ertelenemez zaruret haline gelmiştir. Ülkenin belirsizlik anaforundan çıkması, önüne bakması, hedeflerine odaklanması, tarihin, coğrafyanın, milletimizin hepimizin boynuna yüklediği en büyük bir vazifedir” dedi.

“DEVLET DÜŞMANLARINA TEKMİLİ BİRDEN BİR MEYDAN OKUMADIR”

24 Haziran seçimlerinin karar alınmasında ve seçim tarihinin Sayın Devlet Bahçeli’nin teklifine, bütün siyasi partiler “hodri meydan” karşılığı vermiştir vurgusu da yapan Karaosmanoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız, 1,5 yıllık hakkından feragat ederek, bütün siyasetin istediğini onaylamıştır. Seçimin 1,5 yıl öne alınması, kaos planlarını bozmuştur. 24 Haziran’da oylayacağımız şey, belirsizliklerden tamamen kurtulan bir Türkiye’dir. İnşallah Güçlü Cumhurbaşkanı ve güçlü meclisle Türkiye tüm tehditleri bertaraf edecektir. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; Büyük Türkiye’nin önü tamamen açılacaktır. 24 Haziran; küresel baronlara, teröristlere, tuzak kuranlara, FETÖ’ye, dış güçlere, Türkiye’yi karıştırmaya çalışan ajanlara, millet ve devlet düşmanlarına tekmili birden bir meydan okumadır” açıklamasını yaptı.

“TÜRKİYE’YE KURULAN TUZAKLAR BOZULMUŞTUR”

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Mustafa Kocaman’ın da yer aldığı ziyaretlerde seçim normal takviminde işleseydi, Türkiye’yi karıştırmak için plan yapmaya devam edeceklerdi hatırlatması da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Devlet aklı, Milli siyaset, bu tehlikeyi görmüş, harekete geçmiştir. Erken seçim kararı almıştır. Böylece; Türkiye’ye kurulan tuzaklar bozulmuştur. Şimdi bize düşen görevde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve mecliste çoğunluğu sağlayacak desteği vermektir” ifadelerini sarf etti. Kartepe ve Başiskele ilçelerinde her zaman ki gibi vatandaşlarla samimi bir şekilde bir araya gelen ve sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu, kentin gelişimi içinde gelen öneri ve talepleri de dinleyerek çözüm üretti. Birliktelikler yapılan görüş alışverişlerinin ardından sona erdi.

Yorum Ekle
Yukarı Git