Karaosmanoğlu ve Aksoy Gençlik Merkezi'nin temelini attı

Karaosmanoğlu ve Aksoy Gençlik Merkezi'nin temelini attı

18

İstanbul

Karaosmanoğlu ve Aksoy Gençlik Merkezi'nin temelini attı

, Karaosmanoğlu ve Aksoy Gençlik Merkezi'nin temelini attı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Belediyesi işbirliği ile Gebze’de inşa edilecek olan "Gençlik Merkezi"nin temeli törenle atıldı. 22.10.2017
Karaosmanoğlu ve Aksoy Gençlik Merkezi'nin temelini attı

Törene başta Kocaeli valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KBB Genel Sekreteri İlhan Bayram, Gebze kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca Belediye Şükrü Karabacak, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ve Ak Parti Gebze ilçe başkanı Hasan Soba başta olmak üzere çok sayıda vatandaş katıldı.

DSC_0001

Gebze'nin Ulus mahallesinde gençlerin faydalanabilmesi için tam donanımlı bir merkez inşa ediliyor. 11 bin 200 metrekare alanda inşa edilecek olan Gençlik Merkezi gerekli her türlü imkâna sahip olacak. Merkez, bodrum alt zemin, üst zemin, bir, iki ve üç olmak üzere 6 kat şeklinde tasarlandı.

DSC_0040

SOSYAL BİR MEKAN OLACAK

Gençlik Merkezi’nin yaklaşık 5 bin metrekare peyzaj alanı olacak ve bu alanda 2 adet basketbol ve voleybol sahası ile 44 araçlık açık otoparkı bulunacak. Merkez Gebze’de gençlerin sosyal aktivite gerçekleştirebilecekleri, spor yapabilecekleri ve ders çalışabilecekleri bir mekan olacak.

DSC_0046

6 KATLI BİNA

Yapının bodrum katı sığınak, ısı merkezi, salon ve depodan oluşacak. Alt zemin katta fen laboratuarı, 5 adet derslik, öğretmenler ve idareci odası spor izleme bölümü, fitness, güreş, judo ve soyunma odaları yer alacak.Üst zemin katta internet sınıfı, santranç odası, 5 adet derslik, kulüp odası, kütüphane, spor izleme bölümü, judo, tekvando, bay bayan soyunma odası, duş ve wcler bulunacak. Birinci kat divanhane, teras, kafeterya, bebek bakım odası, 380 kişilik tiyatro salonu, kulis, dekor deposu ve atölye sınıfından oluşacak. Yapın ikinci katında ise santranç odası, 5 adet derslik, kütüphane, öğretmen ve idareci odası bulunacak. Son katta ise internet sınıfı, sanat atölyesi, 5 adet derslik, müzik stüdyosu ve kayıt odası yer alacak.

DSC_0070

DSC_0127

Yorum Ekle
Yukarı Git