Kartepede Hedef Çevreci Gelecek

Kartepede Hedef Çevreci Gelecek

23

İstanbul

Kartepede Hedef Çevreci Gelecek

, Kartepede Hedef Çevreci Gelecek
2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Birimi, TEMA Vakfı ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı işbirliği çerçevesinde okullarda çevre eğitimleri vermeye başladı. 08.01.2018
Kartepede Hedef Çevreci Gelecek

Özellikle çocukları ve gençleri hedef alan çevreci eğitimlerde; tohumları toprakla buluşturan, ağaç kardeşliği yapan, kaynağında ayrıştırma konusunda duyarlı, dünyadaki diğer canlıların farkında olan kendisine ve çevresine saygılı bireyler olarak yetişen gençlere Kartepe Belediyesi ve TEMA Vakfı’nın çevre konusunda yaptığı çalışmalar anlatıldı. Ayrıca öğrencilere; gönüllü olarak yapılan çalışmalarda çevrelerine faydalı olmanın gururunu yaşamaları, dünyamızın bu tür gönüllülük faaliyetleri ile daha yaşanılabilir olacağı vurgulandı.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

TEMA Vakfı İlçe Sorumlusu Gökçen Gönülay konu ile ilgili olarak; “Kartepe Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Üzülmez’den aldığımız destekle yürüttüğümüz kaynağında ayrıştırma ve çevre koruma faaliyetlerine ek olarak; gönüllü öğrencilerle biraraya gelerek yarın adına güzel işler başarıyoruz. Tüm Kartepe halkımızı Tema Vakfına gönüllü olmaya ve bu uğurda çalışmalar yapmaya davet ediyoruz. Amacımız Kartepedeki bütün okullarda çevreci öğrenciler yetiştirmek. Doğal kaynaklarımız günden güne azalmaktadır. Bu nedenle Çevresine duyarlı, toprağının, havasının suyunun değerini bilen, artık bunların yok olmayacağını düşünen bir toplum olmaktan çıkmamızın eğitimle mümkün olacağını düşünüyoruz. Bu yüzden de eğitimlerimize hız kesmeden devam edeceğiz” dedi. Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Sinan Şahin de, Kartepe Belediyesi olarak Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tema Vakfı ile işbirliği içerisinde, eğitimlere ve çalışmalara önem verdiklerini, Kartepe’de “Çevre Bilinci” oluşturmanın asli görevleri olduğunu belirtti.

YEŞİLE DAHA SAYGILI BİREYLER

Çevre konusundaki hassasiyeti yakından bilinen ve eğitim çalışmalarına büyük önem veren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Medeniyetlerin zamanla şehirleşmesi sonucu nesiller yavaş yavaş tabiattan uzaklaşmıştır. Amacımız çocukların yaşadıkları eşsiz güzellikteki ilçemizin farkında olmaları ve Dünyamızın dengesini bozmayan, ağaca, yeşile daha saygılı bireyler yetiştirmektir. Bu nedenle sivil toplum kuruluşları ile birlikte yerel yönetimlere çok iş düşmektedir” dedi.

Yorum Ekle
Yukarı Git