Kartepe'deki Kamp Sona Erdi

Kartepe'deki Kamp Sona Erdi

8

İstanbul

Kartepe'deki Kamp Sona Erdi

, Kartepe'deki Kamp Sona Erdi
Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü izcilerinin Kartepe’de yaptıkları macera dolu kamp sona erdi. 29.11.2017
Kartepe'deki Kamp Sona Erdi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Sancak İzci Ünitesi, hafta sonunda kamp düzenledi. 40 Yavrukurt izcinin yanı sıra eğitimci lider Ertan Silan ve izci gönüllülerinin katılımıyla Kartepe Pazarçayır’da düzenlenen kamp boyunca, izcilere ilk yardım, izci düğümleri ve temel izcilik bilgileri eğitimi verildi.

ATA SPORLARINI ÖĞRENDİLER

Geleneksel spor dallarının da öğretildiği kampta izciler Matrak, Mangala, Mas Güresi ve Geleneksel Okçuluk konusunda eğitim aldı. İzciler verilen eğitimlerin ardından düzenlenen turnuvada ekip arkadaşlarıyla ve diğer izciler ile dostluk çerçevesinde mücadele etti.

ÖZGÜVEN VE SAYGI

İzci Lideri Ertan Silan, geleneksel spor dallarının önemine vurgu yaparak “Bu spor dalları sayesinde izcilerimiz atalarının yaptığı sporları öğreniyorlar. Aynı zamanda karşısındakine saygı duymayı ve özgüven gibi değerleri de kazanmış oluyorlar” dedi.

FİDAN DİKTİLER

Kampın son günü izciler kamp alanına getirdikleri köknar ve kestane fidanlarını açtıkları çukurlara dikti. Kamp, son akşam düzenlenen çevre temalı kamp ateşi programında sergilenen piyes ve gösteriler ile son buldu.

Yorum Ekle
Yukarı Git