Kerbela şehitleri Darıca'da anıldı

Kerbela şehitleri Darıca'da anıldı

29

İstanbul

Kerbela şehitleri Darıca'da anıldı

, Kerbela şehitleri Darıca'da anıldı
Türkiye Caferiler Vakfı tarafından Kocaeli'nin Darıca ilçesinde Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da katledilmesinin bin 378'inci yılı dolayısıyla anma programı gerçekleştirildi.Darıca... 30.09.2017
Kerbela şehitleri Darıca'da anıldı

Türkiye Caferiler Vakfı tarafından Kocaeli'nin Darıca ilçesinde Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yarenlerinin Kerbela'da katledilmesinin bin 378'inci yılı dolayısıyla anma programı gerçekleştirildi.

Darıca Nenehatun Stadı'nda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Kerbela olayının konu alındığı mersiyelerin seslendirilmesi sırasında vatandaşların göz yaşlarını tutamadığı görüldü.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, burada yaptığı konuşmada, dünyada savaş, kan ve göz yaşına yer olmaması gerektiğini söyledi.

Hazreti Hüseyin ve ailesinin yeryüzüne güzellik ve iyilik yaymaktan başka bir şey yapmadığını belirten Yaman, şu bilgileri aktardı:

"Biz şahidiz ki yeryüzünün efendisi olan Hazreti Peygamberimiz ve onun yol arkadaşları, bize Allah'ın davetini eksiksiz olarak getirdiler. Hazreti Peygamber ve onun ailesi olan ehlibeyt, büyük acılar çekti. Eğer biz bugün Hazreti Hüseyin'in neden yola çıktığını iyi anlarsak bugün İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı olmaz."

Programa, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Ekle
Yukarı Git