Kocaeli’deki kültür ve sanatın adresi olacak

Kocaeli’deki kültür ve sanatın adresi olacak

5

İstanbul

Kocaeli’deki kültür ve sanatın adresi olacak

, Kocaeli’deki kültür ve sanatın adresi olacak
Tamamlandığında ulusal ve uluslararası toplantıların vazgeçilmez mekânı olacak olan Kocaeli Kongre Merkezi’nde çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. 27.01.2019
Kocaeli’deki kültür ve sanatın adresi olacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sekapark’ta inşa edilen tam donanımlı kongre merkezinin çalışmalarını sürdürüyor. Eski metal fabrikası Mannesman alanında kurulan Kocaeli Kongre Merkezi, fabrika yapısında gerçekleştirilen yeniliklerle modern bir hale getiriliyor. İçindeki pek çok salonla toplantıların vazgeçilmez mekanı olacak kongre merkezi, özel etkinlikler için de kullanılabilecek. Kongre merkezi tamamlandığında Sekapark’ın 1. ve 2. etabını birleştirerek bir bütün haline getirecek.

ODİTORYUMUN HAVALANDIRMALARI TAMAM

Doğu Marmara’nın Kongre Merkezi olacak proje çalışmaları devam eden yapının A,B ve C olarak adlandırılan üç bloğunda uygulamalar sürüyor. İç iskele montajı tamamlanan oditoryumun dışında havalandırma imalatları tamamlanmak üzere. C bloğun mescit ve abdest alma yerinin seramik döşeme işleri başladı ayıca C blok Zemin ve 1’inci kat alçıpan asma tavan imalatları da süren bir diğer iş olarak görünüyor.

NİKAH SALONUNUN AKUSTİĞİ SAĞLANACAK

Nikah salonu olarak kullanılacak alanın akustik alçıpan duvar kaplama ve saten alçı sıva işinin de çoğunun bittiği ekipler tarafından ifade edildi. B blokta da çelik dairesel merdiven koyma ve kazan dairesi kaba sıva imalatı hızla devam ediyor. A blokta ise sahne arkası olacak alanlar şekillenmeye başlarken dış cephe doğrama imalatları ve cam montajı devam ediyor.

KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİN ÇEKİM MERKEZİ OLACAK

Tarihe ışık tutacak, kültürel ve sanatsal projelerin hayat bulacağı Kongre Merkezi, Doğu Marmara’nın en önemli kongre merkezi olacak. Tüm donanımıyla Kocaeli’nin ihtiyaçlarına karşılık verecek olan Kongre Merkezi, kültürel etkinliklerde çekim merkezi olacak. Kentimize enerji katacak olan kültür merkezi projesiyle vatandaşlar, daha iyi ortamlarda sanatsal çalışmalarla birlikte büyük düşünce akımlarını buradan takip edebilecek.

36 DÖNÜM ÜZERİNE İNŞA EDİLİYOR

36 dönüm alan üzerinde inşa edilen Kongre Merkezi üç bloktan oluşuyor. A ve B bloğun taban alanı 7 bin 500 metrekare, toplam inşaat alanı ise 11 bin 700 metrekare olacak. Büyük kongre salonu bu iki blokta yer alacak. C bloğun ise taban alanı 2 bin 700 metrekare toplam inşaat alanı da 4 bin metrekare olacak.

Yorum Ekle
Yukarı Git