Mahkemeden kararı Filiz Taçbaş'ı bayılttı!

Filiz Taçbaş mahkemeden çıkan kararla baygınlık geçirdi

23

İstanbul

Filiz Taçbaş mahkemeden çıkan kararla baygınlık geçirdi

Mahkemeden kararı Filiz Taçbaş'ı bayılttı!, Mahkeme kararı Filiz Taçbaş'ı bayılttı!
Arka Sokaklar dizisinin ünlü oyuncusu Filiz Taçbaş gençliğin çektirdiği çıplak fotoğrafları kaldırtması için tuttuğu bilgisayar uzmanı ile arasındaki davayı kaybedince adliyede baygınlık geçirdi. 16.02.2017
Filiz Taçbaş mahkemeden çıkan kararla baygınlık geçirdi

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre gençlik yıllarında özel fotoğraflar çektiren ünlü oyuncu Filiz Taçbaş, sitelerde yer alan bu fotoğraflarından rahatsız oldu. Bunun üzerine, internetteki fotoğraflarının kaldırılması için bir bilgisayar uzmanıyla anlaştı. Muhammed K., yüklü bir miktar karşılığında Taçbaş ile anlaşarak fotoğrafları siteden kaldırdı.

Milliyet'in haberine göre; sunucusu olmak için anlaştığı programdan alacağı ücrete güvenen ünlü oyuncu Taçbaş’ın anlaşması iptal edilince parayı ödeyemedi. Bunun üzerine Muhammet K. arkadaşıyla birlikte Filiz Taçbaş’a kızının yanında zorla senet imzalattılar. İddiaya göre senedi imzalamayı kabul etmeyen ünlü oyuncuyu, “Yaşadığın yeri biliyoruz. Kızını sağlığını düşünüyorsan imzalarsın” şeklinde tehdit ederek senedi imzalattılar.

Taçbaş daha sonra kendisine zorla senet imzalattıkları gerekçesiyle şüphelilerden şikayetçi oldu. Muhammed K. ve arkadaşı Fatih Ö. hakkında “yağma” suçundan dava açıldı. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya şikayetçi Filiz Taşbaş, tutuksuz sanık Mehmet Fatih Taşçı ve taraf avukatları katıldı.

Filiz Taçbaş avukatı aracılığıyla mahkemeden söz isteyerek şöyle konuştu, “Biraz sinirlerim bozuk kusura bakmayın. Sanık beni kızımın yanında tehdit ederek zorla söz konusu belgeyi imzalattırdı. Ben bir anne olarak o durumda ne yapabilirdim” dedi. Bu sırada göz yaşlarına hakim olamayan Taçbaş hıçkırıklara boğuldu. Elini masaya vurarak sanığa bağırmaya başlayan Taçbaş mahkeme başkanının kendisini uyarması üzerine, “kusura bakmayın Ben sadece size sığındım. Buraya gelirken sakinleşmek için ilaç aldım” dedi.

cropped_content_filiz-tacbas-kimdir_sd4PjLqfpLB0o58

Sanık Mehmet Fatih Taşçı ise son sözünde, “ben müştekiden zorla senet almış değilim. Suçsuzum beraatimi talep ediyorum” dedi. Mahkeme kararında sanıklar Muhammet Mustafa Kobazoğlu ve sanık Mehmet Fatih Taşci’nin üzerlerine atılı yağma suçundan yeterli delil bulunamadaığını belirterek beraatlerine karar verdi.

Bu sırada mahkemenin kararını duyan Filiz Taçbaş duruşma çıkışında mahkemenin kararına isyan ederek gözyaşlarına hakim olamadı. Sinir krizi geçiren Taçbaş duruşmanın kapısında baygınlık geçirdi. Avukatının ve basın mensuplarının yardımıyla sedyeye taşınan Taçbaş daha sonra adliye içerisindeki sağlık kuruluşuna götürüldü.

Yorum Ekle
Yukarı Git