Maliye Bakanı Ne Açıkladı?

Maliye Bakanı Ne Açıkladı?

23

İstanbul

Maliye Bakanı Ne Açıkladı?

, Maliye Bakanı Ne Açıkladı?
Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeronlarla alakalı düzenlemenin sene sonuna kadar Meclise geleceğini belirtti. Uzun bir kanun olmayacağını söyleyen Ağbal hızlı şekilde TBMM'den geçeceğini düşünüyoruz dedi. 18.10.2017
Maliye Bakanı Ne Açıkladı?

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, torba tasarı olarak bilinen Bazı Vergi Kanunlarıyla Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Tasarı'nın görüşmeleri devam ediyor. Taşeron işçilerle ilgili milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Maliye Bakanı Naci Ağbal, kamuda farklı noktalarda hizmet alımı yöntemiyle ihalelerin devam edebileceğini söyledi. Mevcut hizmet alımı kapsamında çalışan personelle alakalı düzenlemenin yakın zamanda yapılacağını belirten Ağbal, sınırlı da olsa bu uygulama devam ettiğinde buna ilişkin yetki alıyoruz ifadelerini kullandı.

''DÜZENLEME UZUN ZAMAN ALMAYACAK''

Kamu kurumları ve yüzlerce taşra teşkilatının ayrı ayrı ihaleler yaptığını söyleyen Ağbal, kaynak kullanımında etkin olmayan işler yapıldığını belirtti. Uygulamayla kimsenin ücretinin aşağı çekilmediğini vurgulayan Ağbal, amaçlarının kamu kurumlarında aynı işi yapanlarla ücretlerin aynı düzeyde olması olduğuu söyledi. Bu madde, taşeronlarla ilgili düzenlemenin geciktiği anlamına gelmez diyen Ağbal, taşeron düzenlemesiyle ilgili teknik çalışmaların tamamlandığını söyledi. Konunun Ekonomi Koordinasyon Kurulunda ve Bakanlar Kurulunda görüşülüp Meclise sevk edileceğini söyledi.

Yorum Ekle
Yukarı Git