Meteoroloji'den kar uyarısı geldi!

Meteoroloji'den kar uyarısı geldi!

25

İstanbul

Meteoroloji'den kar uyarısı geldi!

Meteoroloji'den kar uyarısı geldi!, Meteoroloji'den kar uyarısı geldi!
Meteoroloji'den alınan bilgilere göre iç ve doğu kesimlerde yağışın azalacağı tahmin ediliyor. Uzmanlar her ihtimale karşı tedbirli olma konusunu önlem alınması gerektiğini vurguluyor. 02.12.2016
Meteoroloji'den kar uyarısı geldi!

İç ve doğu kısımlarda 2 ila 4 derecelik bir azalma bekleyen Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uzmanları kuzeybatı'da ise 2 ila 4 derece artacağını tahmin ediyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Eskişehir, Alanya, Düzce, Bartın, Karabük ve Zonguldak çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Tekirdağ, Çanakkale'nin iç kesimleri, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyon, Eskişehir, Ankara ve Kırıkkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, yurdun iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, sabah saatlerinde İç Anadolu ile akşam saatlerinden sonra Marmara ve Batı Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile Antalya Körfezi'nde kuzey ve kuzeybatı, Marmara, Doğu Anadolu'nun doğusu ile akşam saatlerinden itibaren Batı ve Orta Karadeniz'de batı ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Yorum Ekle
Yukarı Git