Mustafa Güler'den 24 Kasım Mesajı !

Mustafa Güler'den 24 Kasım Mesajı !

27

İstanbul

Mustafa Güler'den 24 Kasım Mesajı !

, Mustafa Güler'den 24 Kasım Mesajı !
Öğretmen, geçmişin bilgi ve birikimini günümüzün bilgisi ile harmanlayıp aydınlık yarınlarımızın neferleri olan gençlerimizin istifadesine sunan toplumumuzun rehberleridir. Çocuklarımıza başarmayı, ahlaklı birer birey olmayı, iyiliğe ve güzelliğe dair ne varsa öğretmeyi azim ve kararlılıkla görev edinen öğretmenlerimiz bu uğurda fedakarca görev yapmaktadır. 22.11.2017
Mustafa Güler'den 24 Kasım Mesajı !

Geleceğimizi şekillendiren, gençlerimize yön veren, eğitim camiamızın temel direği olan öğretmenlerimiz toplumumuzun gelişip modern dünyaya ayak uydurmasındaki en temel yapı taşlarıdır. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk “İnsanlık toplumunun en fedakar, en saygıdeğer unsurları hiç şüphesiz öğretmenlerdir.” ve “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.” sözleri ile millet olmanın temel unsurunu oluşturan öğretmenlerimizin önemine vurgu yapmıştır.

Türkiye Cumhuriyetimizin ve Türk Milletinin gelişip modern bir çehreye bürünmesinde en çok emeği geçen, kutsiyeti olan ve mesuliyeti ağır olan bir mesleği icra eden öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bugünlere gelmemizde emeği geçen ve ülkemize yıllar boyu hizmet eden öğretmenlerimize, şuanda emeklilik günlerini geçiren değerli öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu günler dilerken; 15 Temmuz gecesinde ve Vatan müdafaasında şehit olan öğretmenlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu vesileyle geleceğimizin mimarı tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyor, “24 Kasım Öğretmenler Gününü” kutluyorum.

Yorum Ekle
Yukarı Git