Nail Çiler'den Avukatlar günü açıklaması

Nail Çiler'den Avukatlar günü açıklaması

24

İstanbul

Nail Çiler'den Avukatlar günü açıklaması

, Nail Çiler'den Avukatlar günü açıklaması
 Toplumumuzda bireylerin huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamaları, kişilerin temel hak ve hürriyetlerinin yasalar çerçevesinde korunması için büyük özveriyle çalışan avukatlarımızın “5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ”nü kutluyorum. 05.04.2018
Nail Çiler'den Avukatlar günü açıklaması

Avukatlarımız, kişi hak ve hürriyetlerinin savunucusu olarak hukuk sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. Böylesine önemli bir görevi icra eden avukatlarımızın en iyi çalışma koşullarına kavuşturulması ve çalışma şartlarının en uygun hale getirilmesi de üzerinde durmamız gereken önemli konulardandır. Bu anlamda Marmara bölgesinin en büyük 4. Adliye Sarayı olma özelliğini taşıyan, en modern donanımlar ile güncelliği yakalayan Gebze Adalet Sarayı’nın 7 Ekim 2016 tarihinde bölge halkımızın ve avukatlarımızın hizmetine sunulmuş olmasında dolayı da gurur duymaktayız.

Avukatlarımız ayrıca hak ve hürriyetlerin korunması yolunda 7036 sayılı İş Mahkemeleri Kanunu ile işçi-işveren uyuşmazlıklarında “zorunlu arabuluculuk” görevini üstlenmektedirler. Bu görevleri ile de uyuşmazlıkları kısa sürede çözerek ve tarafların anlaşmalarını sağlayarak yargının yükünü hafifletmeye çalışmaktadırlar. Özen, dikkat ve fedakarlık isteyen avukatlık mesleğini en iyi şekilde icra eden avukatlarımıza çalışmalarında başarılar diler, her koşulda adaletin sağlanması için büyük çaba harcayan avukatlarımızı bir kez daha tebrik ederim.

Yorum Ekle
Yukarı Git