Öğrenciler Çanakkale Ruhunu Okula Taşıdılar

Öğrenciler Çanakkale Ruhunu Okula Taşıdılar

24

İstanbul

Öğrenciler Çanakkale Ruhunu Okula Taşıdılar

, Öğrenciler Çanakkale Ruhunu Okula Taşıdılar
İstanbul Pendik'te başarılısı ve etkinlikleriyle adından sıkça söz ettiren, 75.Yıl Mesut Yılmaz İlköğretim Okulu öğrencileri tarihimize altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü ve şehitleri anma programı kapsamında düzenledikleri etkinlikler göz kamaştırdı. 23.03.2018
Öğrenciler Çanakkale Ruhunu Okula Taşıdılar

İstanbul Pendik'te başarılısı ve etkinlikleriyle adından sıkça söz ettiren, 75.Yıl Mesut Yılmaz İlköğretim Okulu öğrencileri tarihimize altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü ve şehitleri anma programı kapsamında düzenledikleri etkinlikler göz kamaştırdı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103. yıldönümü Pendik 75.Yıl Mesut Yılmaz İlkokulu bahçesinde büyük bir coşkuyla kutlandı. Okul bahçesini Çanakkale Abidesi maketi,İlk yardım çadırları, temsili cephe kururak adeta Çanakkale ruhunu okuluna taşıyan Okul Müdürü Mutlu Bulut, yaptığı açıklamada "Çanakkale, Akif in “o rükû olmasa dünyada eğilmez başlar” dediği bir milletin asla boyun eğmeme iradesini ortaya koyduğu bir destandır. İnsanüstü fedakârlıklarla ‘Tarihe sığmayan’ ‘ Bedrin Arslanları’ ile bir tutulan bu kahramanlar milletimizin gönlünde daima var olacaktır. Çanakkale ruhunun bu topraklarda ne kadar diri, ne kadar canlı olduğunu 15 Temmuz gecesinde de, Afrin'de de bir kez daha gördük. Bir ve beraber olduğumuz sürece hiç bir beşeri güce boyun eğmeyeceğimizi dost ve düşman herkese gösterdik" dedi.

21163545_IMG_1956

Öğrencilerin Çanakkale canlandırmaları ile devam eden program ekmek ve hoşaftan oluşan Çanakkale menüsünün dağıtımıyla sona erdi. Proğrama yoğun katılım sağlanırken okul çevresinde vatandaşlar evlerinin balkonlarından büyük bir keyifle izleyerek minik öğrencilere balkonlardan Türk bayrağı sallayarak adeta eşlik ettiler. Duygulu anların yaşandığı proğramdan dolayı öğrenci velileri okul yönetimine ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Yorum Ekle
Yukarı Git