Öğrenciler Tarihle Buluşuyor

Öğrenciler Tarihle Buluşuyor

26

İstanbul

Öğrenciler Tarihle Buluşuyor

, Öğrenciler Tarihle Buluşuyor
Kartepe Belediyesi, ilçe genelindeki öğrencileri tarihle buluşturmaya devam ediyor. Gençler, kültür gezileri kapsamında düzenlenen turlarla tarihe yakından tanıklık etme imkanı buluyor. 09.04.2018
Öğrenciler Tarihle Buluşuyor

Kartepe Belediyesinin okullara yönelik düzenlediği turlara son olarak Kocaeli Üniversitesi Kartepe Turizm Otelcilik Meslek Yüksek okulu akademisyen ve öğrencileri katıldı. Çanakkale gezi kafilesi, destansı bir mücadelenin verildiği mekanları yerinde gördü.

ÇANAKKALE TURU

Duygusal anların yaşandığı Çanakkale gezisinde, rehberler tarafından şanlı bir tarihin nasıl yazıldığını, ecdadımızın bu ülkeyi nasıl savaşarak kazandıkları anlatıldı. Seyit Onbaşı Tabyası,Soğanlı dere Sargı Yeri, Zıhın dere Sargı Yeri, Abide, Morto Koyu, Yahya Çavuş, 57 Alay, Conk Bayırı gibi Çanakkale zaferinde önemli yere sahip mevzileri ziyaret eden kafileye gezi boyunca Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Turizm birimi personeli refakat etti.Çanakkale Şehitliğini gezen akademisyen ve öğrenciler belediyenin bu hizmetinden dolayı Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmeze teşekkür etti.

Yorum Ekle
Yukarı Git