Rıdvan Dilmen: Başkanlığa adayım

Rıdvan Dilmen: Başkanlığa adayım

9

İstanbul

Rıdvan Dilmen: Başkanlığa adayım

Rıdvan Dilmen: Başkanlığa adayım, Rıdvan Dilmen: Başkanlığa adayım
Eski Fenerbahçeli futbolcu Rıdvan Dilmen, Türkiye Futbol Federasyonu'na başkan adayı olacağını açıkladı. 23.11.2016
Rıdvan Dilmen: Başkanlığa adayım

TRT Spor'da yayınlanan 'Futbolun Zirvesi' programında konuşan Dilmen,, "1962 Nazilli doğumluyum. Benim Adım Rıdvan, soyadım Dilmen. Ben tırnaklarımla çalışa çalışa Fenerbahçe ve Milli Takım’da top oynadım. Tırnaklarımla çalışa çalışa Türkiye’nin gelmiş geçmiş 1 numaralı yorumcusu oldum. Futbolda yeni bir moda yarattım. Hatalarım olur. Ben öyle biri gitsin ben geleyim, bu işlerde hiç olmadım. Futbol Federasyonu’nda görev almaya niyetim de yok" dedi.

'BEN BUNU HAK EDİYORUM'

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan hiçbir beklentisi olmadığını ifade eden Dilmen, "Buradan söyleyeyim de bu algıyı bir kapatsınlar. Ben Futbol Federasyonu’nun herhangi bir yerinde yönetici, ikinci başkan, as başkan, yönetim kurulu, alt yapılar, üst yapılar… İsteseydim, ben bunu hak ediyorum. Ben Türkiye’de futbolu en iyi bilen adamlardan bir tanesiyim. Allahıma şükürler olsun alnımız da ak dolaşan bir insanız. Futbol kariyerim iyidir, futbol bilgim iyidir. Ama ben hiç düşünmedim" diye konuştu.

'HAYATIMDA İLK DEFA SÖYLÜYORUM'

Dilmen, "Federasyon başkanlığı ile ilgili de keşke aramızdan birisi olsa 2019 seçimlerinde sağlığım yeterli olursa evet Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı –hayatımda ilk defa söylüyorum- olmak isterim. Yıldırım Bey’in başkanlık süreci bittiği zaman, konjonktür doğruysa, Allah sağlık verdiyse… Belki düşünürüm. Yakışır mı? Bana da yakışır federasyon başkanlığı… Milli Takım Koordinatörlüğü. O da yakışır…" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yukarı Git